StoryEditorZaszalej w tę noc!

Jak udekorować dom na sylwestra?

Jeśli planujemy przyjęcie sylwestrowe we własnym domu, musimy zadbać o to, by wprowadzić odpowiedni nastrój za pomocą dekoracji. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, dzięki którym goście już od progu poczują tę wyjątkową atmosferę! Po jakie dekoracje sięgnąć przy tej okazji?

Jak oświetlić mieszkanie na sylwestrową imprezę? 

Odpowiednie oświetlenie może stworzyć całą magię sylwestrowego wieczoru. Warto zrezygnować ze zwykłego, sufitowego oświetlenia i zastąpić je punktowo rozmieszczonymi źródłami światła. Klimat stworzą z pewnością odpowiednio zabezpieczone świeczki. Jednak jeśli obawiasz się połączenia ognia i żywiołowej zabawy, świece możesz zastąpić sznurami choinkowych lampek lub światełek LED, rozmieszczonymi w różnych punktach pokoju - np. na karniszu, na stole itp. Sylwestrowy wieczór to czas na maksymalizm, nie obawiaj się więc równoczesnego włączenia lampek na choince, świetlnej zasłony w oknie i zapalenia świeczek na stole! 

image
FOTO: Envato Elements

Jakie kolory wybrać na sylwestrowe dekoracje? 

Bez wątpienia wybór kolorów, które staną się motywem wiodącym dla naszych sylwestrowych dekoracji, to jedna z kluczowych decyzji do podjęcia. Najczęściej decydujemy się na odcienie srebra i złota - to bardzo dobry wybór, bo sprawdzają się one w niemal każdym towarzystwie, a do tego są eleganckie i podkreślają świąteczną atmosferę. Połączenie srebra, złota i jeszcze jednego koloru - np. odcieni kamieni szlachetnych, czyli głębokiej czerwieni, granatu, zieleni, ale także czerni lub bieli – to doskonały wybór na eleganckie przyjęcie w stylu glamour. Z kolei jeśli zależy nam na bardziej swojskim wystroju, warto puścić wodze fantazji i nie ograniczać się przy doborze kolorów, przygotowując np. balonowe girlandy. Sylwestrowa noc to czas na przesadę! 

Czy balony to wciąż dobra opcja na sylwestra? 

Wielu z nas nie wyobraża sobie wejścia w nowy rok bez dekoracji z balonów. Wróciły do łask zwłaszcza w ostatnich latach, gdy rekordy popularności zaczęły bić balony wypełnione helem. Układamy z nich całe napisy lub po prostu podwieszamy je pod sufitem, by tworzyły wyjątkową imprezową atmosferę. Bez wątpienia balony to dobry wybór, gdy chcemy szybko udekorować dom na przyjęcie sylwestrowe! 

Osoby, którym na sercu leży dobro planety, nie muszą rezygnować z balonowych dekoracji. W ofercie wielu sklepów dostępne są bowiem alternatywy dla foliowych i gumowych balonów, wykonane z biodegradowalnych materiałów. To dobry pomysł, gdy chcemy zaszaleć i nie mieć z tyłu głowy wyrzutów sumienia, że zaśmiecamy Ziemię! 

image
FOTO: Envato Elements

Jakie dekoracje DIY przygotować na sylwestra? 

Także na sylwestrową imprezę możemy z łatwością przygotować ozdoby samodzielnie. Mogą to być np. girlandy z kolorowego papieru, samodzielnie wycięte napisy, serpentyny, skręcone na ostrzu nożyczek czy papierowe czapeczki. Jeśli zależy nam na bardziej eleganckich dekoracjach, możemy np. wykorzystać taśmy z kolorowymi dżetami lub brokat do ozdobienia stołu lub naczyń. 

image
FOTO: Envato Elements

Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 01:22