StoryEditorCZY NA WALENTYNKI TYLKO RÓŻE?

Nie tylko róże! Jakie kwiaty wręczyć ukochanej na walentynki?

08.02.2024., 08:00h
Walentynki to idealny czas na wyznanie swoich uczuć. Z pewnością można zrobić to poprzez wręczenie podarunku. Najczęściej ukochanej ofiarowuje się kwietne bukiety. Ogromną popularnością cieszą się czerwone róże – symbol miłości i namiętności. Jakie jeszcze kwiaty można wręczyć drugiej połówce?

Jakie gatunki kwiatów sprawdzą się na walentynki?

Na walentynki panowie najchętniej wręczają czerwone róże. Czasem jednak warto wykazać się kreatywnością i zaskoczyć ukochaną nieco innym bukietem. Jakie kwiaty idealnie sprawdzą się na Święto Zakochanych? Pierwsza propozycja to skromne i delikatne margerytki. Idealnie wkomponują się w bukiet z większą ilością kwiatów, dopasują się również do wszystkich kolorów. W dniu zakochanych możemy wręczyć również tulipany. To klasyczny zamiennik róż. Szczególnie białe tulipany mają ważną symbolikę – są nadzieją na długi i szczęśliwy związek. Pomarańczowa barwa natomiast wskazuje na pożądanie i namiętność. Również z gerber możemy stworzyć piękne bukiety walentynkowe. Jest to bardzo klasyczny wybór, dodatkowo kwiaty te są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Dwie ostatnie opcje to bratki bądź niezapominajki – idealne do ofiarowania na początku znajomości.

Jakich kwiatów lepiej nie dawać na walentynki?

Na walentynki nie wręczamy kwiatów w kolorze żółtym, gdyż symbolizują zdradę i wypalenie miłości w związku. Unikajmy też fioletu, który kojarzyć się może ze smutkiem czy rozstaniem. Nie ofiarowujemy takich gatunków roślin, jak: kalie, chryzantemy, lilie, kamelie, peonie, hortensje.  Wiele z nich kojarzy się ze zwyczajami pogrzebowymi i Świętem Zmarłych. Inne natomiast, chociaż piękne i zachwycające, nie nadają się na walentynki, gdyż łączą się z rozstaniem i smutkiem.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 16:43