StoryEditorPIĘKNE KWIATY

Domowy sposób na petunie. Będą pięknie kwitły!

07.05.2023., 09:00h
Petunie to niezwykle dekoracyjne i bardzo popularne kwiaty. Okazuje się, że bardzo łatwo można wspomóc ich wzrost i przyspieszyć kwitnienie. Wystarczy przygotować domowy nawóz! Przyda się jeden produkt, który być może masz w domu.

Jak pielęgnować petunie? Pamiętaj o podlewaniu!

Aby petunia mogła odpowiednio się rozwijać, musimy pamiętać o odpowiednim podlewaniu rośliny, gdyż nie znosi ona suszy. Zwiększmy częstotliwość podlewania, kiedy nadejdą gorętsze dni. W czasie suszy możemy nawadniać petunię nawet dwa razy dziennie. Ziemia w doniczce powinna być stale lekko wilgotna, lecz nie mogą pojawić się zastoje wody. Podłoże dla petunii musi być żyzne, próchnicze i dobrze przepuszczalne.

Domowe sposoby na petunie

Aby petunia mogła szybko wzrastać, należy ją odpowiednio nawozić. Domowym sposobem będzie użycie skorupek jajek. Te resztki, które znajdują się w prawie każdym domu, bogate są w wapń, krzem oraz cynk. Te minerały są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Wystarczy pokruszyć kilka skorupek i wymieszać z ziemią, w której zasadzone są petunie.

Innym pomysłem na domową pielęgnację petunii jest użycie… wypełniaczy do przesyłek! Pudełka najczęściej wypełnia się skropakiem. To miękki produkt na bazie skrobi kukurydzianej. Nie wyrzucajmy go po odebraniu przesyłki! Okazuje się, że skropak może mieć zbawienny wpływ na rozwój roślin doniczkowych. Wypełniacz poprawi jakość ziemi, a nawet ochroni kwiaty przed różnymi szkodnikami. Aby dobrze wykorzystać produkt, wystarczy wrzucić jego garść do konewki i zalać wodą. Czekamy, aż produkt całkowicie się rozpuści, a następnie powstałą mieszanką podlewamy petunie.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 19:37