StoryEditorDOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE ROŚLINY

Jak nawozić anturium? Wypróbuj ten domowy sposób

12.02.2023., 08:00h
Anturium to piękna roślina, zachwycająca swoim atrakcyjnym wyglądem. Bywa jednak kapryśna, trzeba więc szczególnie o nią dbać, aby prawidłowo się rozwijała. Wystarczy jednak spełnić kilka warunków, aby nasze anturium pięknie się prezentowało. Warto przygotować domowy nawóz z wyrzucanego najczęściej składnika.

Jak dbać o anturium?

Anturium potrzebuje jasnego stanowiska. Dodatkowo wymaga otoczenia ciepłego i wilgotnego. Najlepiej więc kwiat ten będzie czuć się na wschodnim bądź północnym parapecie. Dzięki temu nie narazimy naszej rośliny na bezpośrednią ekspozycję na gorące promienie słoneczne. Bardzo ważne w pielęgnacji anturium jest zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza. Latem podlewamy roślinę dosyć obficie przynajmniej 2 razy w tygodniu. W okresie jesienno-zimowym ograniczamy nawadnianie – wystarczy raz w tygodniu, gdy podłoże zdąży przeschnąć. Anturium lubi mieć stale wilgotne podłoże, nie należy jednak przesadzać – przelanie rośliny może doprowadzić do gnicia korzeni.

Jak przygotować domowy nawóz dla anturium?

Raz na 2 tygodnie warto podlewać anturium oraz inne domowe rośliny domowym nawozem. Dzięki niemu będą one pięknie i zdrowo się rozwijać. Taki nawóz jest naturalny, a dodatkowo przygotujemy go z wyrzucanego do kosza składnika. Chodzi o skórkę od banana. Wystarczy włożyć ją do litrowego słoika i zalać wodą. Zamykamy pojemnik i odstawiamy na 24 godziny w ciepłe miejsce. Po tym czasie miksturę odcedzamy i rozcieńczamy jeszcze litrem wody. Taka mieszanka skutecznie wzmocni nasze rośliny!

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 11:36