StoryEditorDZIEŃ MATKI JUŻ BLISKO!

Jakie kwiaty wręczyć na Dzień Matki? Oto gatunki, które przypadną jej do gustu!

23.05.2024., 08:00h
Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To ważny czas, w którym możemy pokazać naszej rodzicielce, jak bardzo ją kochamy. Najbardziej uniwersalnym sposobem wyrażania ciepłych uczuć są kwiaty. Jakie wybrać dla mamy?

Jakie kwiaty sprawdzą się na Dzień Matki?

Podarunek na Dzień Matki powinien wywołać uśmiech na twarzy obdarowywanej. Z tego względu idealnie sprawdzą się kolorowe kwiaty i różnorodne, barwne kompozycje. Mniejsze lub większe bukiety to zawsze idealny dodatek do prezentu lub oznaka pamięci o bliskiej osobie. Jakie kwiaty sprawdzą się więc jako podarunek dla matki? Uniwersalnym pomysłem będą róże. Czerwone oznaczają miłość, nie tylko tą romantyczną. Możemy sięgnąć również po różowe odmiany tej rośliny – w ten sposób wyrazimy wdzięczność i uznanie. Najbardziej polecane ze względu na swoją symbolikę są frezje. Wyrażają nie tylko szacunek do obdarowywanej osoby, ale również radość wynikającą z bliskości. Również drobne stokrotki stają się wyrazem ciepłych uczuć. Poza tym mamie podarować można bukiecik konwalii czy bratków.

Jakich kwiatów nie wręczać na Dzień Matki?

Większość gatunków kwiatów, których wręczania się unika z różnych okazji, ma dosyć ponurą symbolikę. Unikajmy więc roślin, które wskazują na przemijanie czy jakieś negatywne emocje. Lepiej zrezygnujmy z bukietów, w których pojawiają się żonkile, chryzantemy czy też kalie. Ogólna zasada mówi również, że należy unikać ofiarowywania kwiatów w kolorze żółtym i fioletowym. Pierwsze wskazują na zazdrość i złość, drugie z kolei symbolizują głęboki smutek.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 11:51