StoryEditorJAKIE ROŚLINY NA WIELKANOC?

Jakie rośliny posiać i posadzić na Wielkanoc?

10.03.2024., 09:00h
Wielkanoc już niedługo, a to oznacza, że nadszedł czas na przygotowania. Aby nasze domy pięknie prezentowały się w tym okresie, warto ozdobić je różnymi roślinami. Wiele z nich idealnie nadaje się na święta wielkanocne, ponieważ wspaniale kwitnie wiosną. Jakie gatunki łączą się z nadchodzącym, radosnym czasem?

Zielona łączka

Jedną z najpopularniejszych roślin wiosennych jest oczywiście rzeżucha. Wysiewanie tego gatunku to idealny sposób na zaangażowanie dzieci w pożyteczne zajęcie. Nasiona będą kiełkowały w płaskich naczyniach, ale można wybrać też… skorupki po jajkach! Całość będzie wyglądała szczególnie świątecznie. Na dno zawsze kładziemy gazę namoczoną wodą, a na nią nasiona rzeżuchy. Warto wysiać roślinę na 6-7 dni przed Wielkanocą – w tym czasie powinna ona urosnąć i pięknie się rozwinąć, zachwycając zielenią.

Ozdobną łączkę uzyskamy również poprzez zasadzenie owsa, jęczmienia bądź żyta. Te gatunki siejemy minimum 2 tygodnie przed świętami wielkanocnymi. W tym celu warto wykorzystać ozdobną doniczkę. Posianą roślinę ustawiamy w miejscu ciepłym i jasnym. Regularnie podlewajmy, tak, aby podłoże było nieustannie wilgotne.

Kolorowe kwiaty

Wiosna to czas, w którym królują rośliny cebulowe, ponieważ w tym okresie budzenia się przyrody do życia przepięknie zakwitają. Najpopularniejszymi ozdobami stołów wielkanocnych są narcyzy, szafirki, tulipany. Symbolizują one ciepłe uczucia i nowe życie. Warto zakupić również forsycje, ciemierniki albo prymulki. To rośliny, które nie wyrastają z bulwy, ale również bardzo wcześnie zakwitają, a przy tym są niezwykle odporne. Po przekwitnięciu warto posadzić je w ogrodzie. Jako ozdobę wielkanocną można wykorzystać też gałązki bukszpanu albo bazie.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 14:25