StoryEditorPIĘKNE STORCZYKI

Odżywka dla storczyków z wody ryżowej zdziała cuda! Jak ją stosować?

17.02.2024., 09:00h
Storczyki wiele osób zachwycają pięknymi kwiatami. Są jednak dosyć wymagające w uprawie i trzeba im zapewnić właściwe warunki, aby wspaniale się rozwijały. Jak więc sprawić, aby storczyk znakomicie rósł? Polecamy specjalną odżywkę z wody ryżowej dla orchidei! Jak ją przygotować?

Dlaczego woda ryżowa nadaje się do podlewania roślin?

Woda ryżowa to świetna, wzmacniająca i naturalna odżywka dla roślin domowych. Jest szczególnie polecana do pielęgnacji orchidei. Wszystko przez fakt, że to bogate źródło witamin z grupy B, fosforu, magnezu, żelaza, krzemu. Przygotowany przez nas preparat skutecznie pobudzi storczyki do wzrostu. Dzięki niemu rośliny wspaniale zakwitną, ich łodygi wzmocnią się, a liście staną się intensywnie zielone.

Jak przygotować odżywkę z wody ryżowej dla storczyków?

Idealną odżywkę dla orchidei możemy przygotować bez specjalnych starań – wystarczy to, co pozostaje po przygotowaniu obiadu! Wody po ugotowanym ryżu nie wylewamy tym razem do zlewu, ponieważ przyda nam się do pielęgnacji roślin. Ten cenny płyn sprawdzi się w podlewaniu storczyków. Możemy również wybrać inny sposób na pozyskanie odżywki. Wystarczy zanurzyć ziarna ryżu w chłodnej wodzie ma 2-3 godziny. Po tym czasie z powodzeniem możemy wykorzystać płyn do orchidei, a pozostały ryż nadal może zostać ugotowany i podany do zjedzenia.

Pamiętajmy jednak, żeby nie gotować ziaren w plastikowych torebkach! Wówczas taka woda nie będzie nadawała się dla roślin. Dodatkowo podczas przygotowywania ryżu nie dodawajmy do niego soli czy innych przypraw, gdyż mogą one źle wpłynąć na storczyki. Najlepiej sprawdzi się ryż jaśminowy, brązowy oraz basmati.

image
Domowe sposoby

Woda ryżowa na piękne włosy! Jak zrobić płukankę?

Jak stosować odżywkę z wody ryżowej?

Wody ryżowej używamy raz na 2-3 tygodnie – takie dawkowanie w zupełności wystarczy. Pamiętajmy, aby zawsze podlewać rośliny ostudzoną miksturą, o temperaturze pokojowej. Nie moczmy też liści i kwiatów storczyków. Najbezpieczniejszy sposób polegać będzie na zanurzeniu doniczki z orchideą w naczyniu z wodą ryżową. Tak pozostawiamy roślinę na około 20 minut, a po tym czasie odsączamy ją z resztek płynu.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

Źródło: kobietainteria.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 12:42