StoryEditorNadchodzi Halloween!

4 pomysły na dekoracje na Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy upiornych klimatów z pewnością dysponują już okazałym zapasem dyń oraz dekoracji w kształcie nietoperzy, pająków czy szkieletów. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak ozdobić dom na Halloween, mogą skorzystać z kilku podpowiedzi, zebranych w tym artykule! Co wykorzystać do halloweenowych dekoracji?

Ozdoby na Halloween dla minimalistów 

W mediach społecznościowych możemy zobaczyć setki przykładów domów i mieszkań udekorowanych na Halloween. W większości przypadków są to dekoracje zrobione z rozmachem, maksymalistycznie - celują w tym zwłaszcza Amerykanie, którzy w domach i ogrodach ustawiają całe instalacje, zamieniające otoczenie w scenografię z upiornego filmu. Jeżeli tego typu maksymalizm nie jest ci bliski, nie musisz rezygnować z halloweenowych dekoracji! Zamiast zamieniać swój dom w wampirzą kryptę, wybierz delikatne, drobne ozdoby - małe dynie ozdobne z ogrodu czy ceramiczne figurki bądź lampiony w kształcie dyni bądź duszków. Postawione na regale, kominku czy stole bądź stoliku dodadzą wnętrzu jesienno-halloweenowego klimatu, ale zarazem nie przytłoczą go i nie sprawią kiczowatego wrażenia. Przytulność zapewnią za to poduchy w kształcie dyni bądź koc z jesiennym motywem.

Przeczytaj także: Dodaj jesiennej magii swojemu wnętrzu: 3 sposoby na dekorację w kształcie dyni DIY

image
FOTO: Envato Elements

Dekoracje na Halloween DIY: dynia i girlanda 

Gdy chcemy ozdobić swój dom przed Halloween, naturalnym wyborem są wszelkie dekoracje z motywem dyni. To także najprostsza ozdoba w duchu less waste oraz zrób to sam: tradycyjny dyniowy lampion z wyciętą lub narysowaną straszną twarzą. Inspiracje na dyniowe ozdoby znajdziesz w naszym artykule: Halloweenowe dekoracje z dyni. Jak oryginalnie ozdobić swój dom? 

Prostą dekoracją, która sprawdzi się w wielu miejscach domu, jest girlanda. Ma wiele zalet: można ją zrobić łatwo i szybko, zaangażować do tworzenia dzieci lub nawet całą rodzinę, daje się przenosić - na co dzień może ozdabiać np. pokój dziecięcy, a na upiornej imprezie dla dorosłych dekorować stół. Samodzielne zrobienie girlandy daje także wiele możliwości wyboru: może ona być z papieru lub np. zrobionych na szydełku drobnych figurek; składać się z dyni, duchów, grzybków, nietoperzy, pająków lub tysiąca innych motywów, które wpadną nam do głowy! 

image
FOTO: Envato Elements

Jak ozdobić drzwi i ganek na Halloween? 

Frontowa część domu jest najbardziej reprezentacyjna. Jeśli planujemy imprezę w klimacie Halloween lub po prostu chcemy zaszaleć z dekoracją, warto ozdobić właśnie drzwi wejściowe oraz ganek. Również i w tym przypadku doskonale sprawdzą się dynie: w zależności od efektu, na którym nam zależy, możemy wybrać: 

  • boho – naturalne dynie ozdobne bez dodatków, 
  • glamour – niewielkie dynie pomalowane na biało lub złoto, 
  • halloweenowo – dynie z wyciętymi twarzami. 

Dodatkowo możemy udekorować drzwi np. girlandą ze sztucznych liści czy czarnym i pomarańczowym tiulem, upiętym dookoła. Ciekawym rozwiązaniem może być przyklejenie na drzwiach strasznego uśmiechu, dopasowanego do tego wyciętego na dyniach, zamiast powieszenia popularnego jesiennego wieńca. W wersji maksymalistycznej warto dodać wokół również nietoperze czy pająki. W zależności od tego, czy drzwi są osłonięte od deszczu i wiatru, możemy pokusić się o zrobienie ich z kartonu bądź wybrać plastikowe ozdoby, które możemy wielokrotnie wykorzystać również w kolejnych sezonach.

image
FOTO: Envato Elements

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:21