StoryEditorMateriał promocyjny

Fokus na ściany – dodatki ze sklepu meblowego, które dodadzą niepowtarzalnego charakteru Twojej aranżacji

W świecie aranżacji wnętrz ściany są niczym czyste płótno – pozwalają dać upust kreatywności i wyobraźni inwestora. To one decydują o pierwszym wrażeniu, jakie odnosi się, wchodząc do pomieszczenia. Jak więc przekształcić je w coś wyjątkowego, korzystając z propozycji dostępnych na rynku? Oto trzy główne kierunki, które warto rozważyć, przeglądając asortyment największych sklepów meblowych w Polsce.

Tapety i fototapety ze sklepu meblowego: od skandynawskiego minimalizmu do dzikiej dżungli

Tapety przeżywają obecnie swój renesans, daleko odbiegając od tych, które pamiętamy z lat dzieciństwa. Dzięki współczesnym technologiom druku pozwalają na kreowanie przestrzeni, które wcześniej byłyby nieosiągalne. Wyobraź sobie niewielkie mieszkanie w centrum miasta, gdzie jedna ściana zamienia się w pełen zieleni las bambusowy. A co powiesz na ścianę pokrytą pejzażem górskim, egzotyczną dżunglą lub abstrakcyjnym wzorem? Możesz też przenieść się wprost do Skandynawii, otaczając się chłodnymi, geometrycznymi wzorami, lub zanurzyć w egzotyce, wybierając tapety z motywem monstery czy paproci. Dzięki propozycjom dostępnym w sklepach możliwości są niemal nieograniczone!

Magia luster: inspiracje ze sklepu meblowego

Lustra to potężne narzędzie w rękach projektanta. Wystarczy przywołać w pamięci galerię lustrzaną w Wersalu, która była wyrazem bogactwa i potęgi króla Ludwika XIV – nie tylko podkreślała prestiż i bogactwo monarchii, ale również miała praktyczne zastosowanie, rozjaśniając i optycznie powiększając przestrzeń. To doskonały dowód na to, że lustra mogą być używane nie tylko jako element dekoracyjny, ale również jako narzędzie do manipulowania percepcją przestrzeni. Inny przykład? Instalacja Infinity Mirror Room japońskiej artystki Yayoi Kusamy, która dzięki wykorzystaniu luster stworzyła efekt nieskończonych odbić zanurzających osoby przyglądające się jej w trójwymiarową przestrzeń pełną świateł i kolorów.

W niewielkim, ciemnym pokoju zwierciadło umieszczone w strategicznym miejscu, np. naprzeciwko okna, potrafi zdziałać prawdziwe cuda: odbijając światło, rozjaśni przestrzeń i doda jej głębi. W ofercie wielu sklepów meblowych w Polsce, zarówno tych oferujących meble online, jak i w trybie stacjonarnym, bez trudu znajdziesz modele, które staną się nie tylko elementem funkcjonalnym, ale i prawdziwą ozdobą wnętrza.

image

Lustro umieszczone w odpowiednim miejscu upiększy wnętrze i optycznie powiększy przestrzeń – na zdjęciu model ze sklepu meblowego Agata

FOTO: Agata Meble

Lustro umieszczone w odpowiednim miejscu upiększy wnętrze i optycznie powiększy przestrzeń – na zdjęciu model ze sklepu meblowego Agata

Obrazy i ramy: stwórz zapierającą dech w piersiach galerię ścienną

Nie trzeba być miłośnikiem sztuki, by docenić wpływ, jaki na atmosferę wnętrza wywierają obrazy. Właściwie dobrany obraz czy plakat potrafi stać się centralnym punktem pomieszczenia, wprowadzając do niego kolor, energię lub spokój. Przykładowo, monochromatyczne grafiki w subtelnych ramach doskonale komponują się w minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach, dodając im elegancji. Z kolei kolorowe, abstrakcyjne plakaty mogą stać się świetnym akcentem w nowoczesnych, loftowych przestrzeniach. Warto też zwrócić uwagę na plakaty z motywami przyrody – w dobie urbanizacji i życia w zgiełku miast taki akcent może wprowadzić do wnętrza odrobinę świeżości i spokoju.

image

Obraz z motywem feministycznym zachwyci miłośników bogatych, pełnych złota dodatków

FOTO: Agata Meble

 

A może nie jesteś zwolennikiem telewizora i drażni Cię jego czarny kontur wyróżniający się na jasnym tle? W takim przypadku możesz wkomponować telewizor w galerię ścienną: ekran będzie pełnił wówczas rolę największego z „obrazów”. Wokół niego zawieś swoje ulubione rodzinne zdjęcia, grafiki, mapy czy ilustracje. Możesz obrać symetryczny sposób wieszania lub postawić na „kontrolowany chaos”, wybierając ramki o różnych kształtach, wielkościach, wykończeniach.

Przekonaliśmy Cię do aranżacyjnych eksperymentów ze ścianami? Wnętrza, które zapadają w pamięć to te, które opowiadają historię. Wykorzystując dostępne w sklepach z meblami dodatki, możesz stworzyć przestrzeń, która będzie odzwierciedleniem Twoich pasji, marzeń i inspiracji.

Agata Meble

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 02:49