StoryEditorDOMOWE SPOSOBY NA MRÓWKI

Wypróbuj ten zaskakujący patent, aby pozbyć się mrówek z ogrodu!

27.05.2024., 10:00h
Mrówki pełnią bardzo pożyteczną rolę w przyrodzie, gdyż żywią się głównie martwą materią organiczną. Nie da się jednak ukryć, że gdy w naszym ogrodzie pojawi się plaga tych owadów, może to oznaczać spore kłopoty. Mrówki często przyciągają mszyce, a poza tym mogą uszkadzać rośliny. Jak skutecznie się ich pozbyć?

Domowe patenty na mrówki w ogrodzie – proste i skuteczne

Aby pozbyć się mrówek z ogrodu, można oczywiście sięgnąć po gotowe, chemiczne środki. Często jednak nie są one neutralne dla środowiska naturalnego. Z tego względu warto najpierw wypróbować domowe sposoby. Te metody polegają na zatruciu kolonii owadów. W tym celu możemy użyć na przykład kredy. Warto rozsypać ją wokół roślin. Mrówki zaniosą materiał do gniazda, dzięki czemu pozbędziemy się uciążliwego problemu.

Drugi sposób będziemy wymagał od nas zastosowania dwóch składników. Polega on na zmieszaniu boraksu z masłem orzechowym. Boraks jest silnie trujący, ale jeśli połączymy go ze słodkim przysmakiem, mrówki nie będą mogły się oprzeć. Zaniosą zdobycz do gniazda, co spowoduje wymarcie kolonii.

Jak ochronić ogród przed mrówkami? Zasadź te zioła!

Jeśli pozbyliśmy się mrówek z ogrodu, nie możemy mieć pewności, że te owady już nie wrócą do naszego otoczenia. Z tego względu zawsze warto podejmować środki profilaktyczne. Polegają one na zasadzeniu w ogrodzie roślin, których silny zapach znacząco odstrasza mrówki. Bardzo wrażliwe zmysły sprawiają, że owady będą unikać miejsc, w których znajdują się nielubiane przez nich zioła. Warto więc wprowadzić na posesję miętę, bazylię, tymianek, wrotycz, majeranek, lawendę czy rozmaryn.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. czerwiec 2024 19:14