StoryEditorWIOSENNY OGRÓD

Kiedy i jak sadzić bratki?

28.03.2023., 07:50h
Bratki to kwiaty, które nierozerwalnie kojarzą się z wiosną. Są chętnie wybierane przez właścicieli ogrodów, gdyż pięknie prezentują się na rabatach, chociaż można również zasadzić je w donicach. Co zrobić, aby bratki kwitły jak najdłużej? Kiedy i jak najlepiej sadzić je do gruntu?

Terminy sadzenia bratków

Gdy zima była ciepła, sadzonki bratków można umieszczać w gruncie już wraz z końcem lutego. Ta zasada dotyczy jednak tylko tych odmian, które są odporne na mróz. Najlepiej trochę zaczekać i posadzić bratki wtedy, gdy w nocy nie występują już przymrozki. Najbezpieczniejszy termin to połowa marca.

image

Kiedy i jak sadzić bratki?

FOTO: Envato Elements

Jak sadzić bratki?

Te kwiaty urosną w przepuszczalnej i żyznej glebie o lekko kwaśnym odczynie (pH 5,2-5,8). Można więc zakwasić dla nich ziemię na przykład przy pomocy torfu. Bratki preferują podłoże wilgotne, lecz nie mokre. Ważne jest więc stałe, lecz optymalne podlewanie tych roślin. Najlepiej robić to rano bądź wieczorem. Pamiętajmy, że podłoże bratków nie może się przesuszyć. Nie podlewajmy liści i kwiatów tej rośliny, gdyż będzie to sprzyjać rozwojowi chorób. Stanowisko bratków może być zarówno słoneczne, jak i lekko zacienione.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 17:16