StoryEditorMODNY OGRÓD

Viva Magenta to najmodniejszy kolor sezonu! Jak wprowadzić go do ogrodu?

26.01.2023., 07:55h

Kolorem 2023 według Instytutu Pantone jest Viva Magenta. Nasze ogrody w tym roku zapłoną tą energetyczną barwą wywodzącą się z palety czerwieni! Wystarczy zasadzić w ogrodzie odpowiednie odmiany roślin czy zmienić kilka dodatków ogrodowego wystroju. Jakie kwiaty wybrać, aby zachwycały modnym kolorem?

Czym charakteryzuje się kolor Viva Magenta?

Kolor roku 2023 Instytutu Pantone przepełniony jest energią i wigorem. Magenta to barwa odważna, żywiołowa, nastrajająca optymistycznie. Ten odcień czerwieni symbolizuje czystą radość, a przy tym zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie. Dodatkowo Viva Magenta wywodzi się z inspiracji naturą – kolor ten inspirowany jest bowiem czerwienią koszenili, naturalnego barwnika.

Jak zaaranżować ogród w barwie Viva Magenta?

Barwa Viva Magenta może stać się ciekawą inspiracją w tegorocznych aranżacjach ogrodów. Wykorzystujmy go na różne sposoby, pamiętając jednak, aby przy dobrze roślin i akcesoriów być ostrożnym – wówczas stworzymy spójną i harmonijną całość. Viva Magneta świetnie połączy się z dwoma skrajnymi wobec siebie kolorami – bielą oraz czernią. Stworzy to ciekawy kontrast, który zwróci uwagę każdego. Również soczysta zieleń będzie niesamowicie współgrać z modną barwą.

W przypadku osób, które mają już zaaranżowany ogród i nie chcą wiele zmieniać, wystarczą drobne akcenty wśród zieleni. Element taki jak na przykład nowa roślina w barwie Viva Magneta, będzie świetnym uzupełnieniem istniejącej rabaty. Nada przy tym naszym ogrodom świeżości i radosnego wigoru. Wszystkie kolory podobne do Magenty sprawdzą się idealnie w tych miejscach, które chcemy wyróżnić. Dlatego używajmy odcieni czerwieni nie tylko na rabatach – możemy przearanżować architekturę oraz meble ogrodowe. To z pewnością odmieni charakter ogrodu. Wystarczy postawić na mocne dodatki – na przykład intensywnie czerwone poduszki, klimatyczne świeczniki, lampiony lub przytulne koce. Drewniane fotele ogrodowe możemy sami przemalować na kolor Viva Magenta. Wówczas będą zdecydowanie się odznaczać na tle zieloności ogrodu. I przy okazji będą niezwykle modne!

image

Używajmy odcieni czerwieni nie tylko na rabatach – możemy przearanżować architekturę oraz meble ogrodowe.

FOTO: Envato Elements

Niech kreatywność nie zna granic! Pomysły na festiwalach ogrodowych niejednokrotnie pokazują, jak można wykorzystać żywe kolory w ogrodzie, a dodatkowo udowadniają, że nie należy bać się silnych barw.

Jakie kwiaty wybrać w kolorze Viva Magenta?

Soczysta purpurowa czerwień często pojawia się w ogrodach, ale warto, aby w tym roku zagościła na dłużej! Które rośliny najpiękniej ożywią rabatę według obowiązujących trendów? Oto kilka propozycji.

Goździki – ponadczasowe kwiaty, które królują w ogrodach już od lat

image

Goździki

FOTO: Envato Elements

Werbena – popularny gatunek pojemnikowy, uprawiany często na tarasach lub balkonach

image

Werbena

FOTO: Envato Elements

Begonia – dekoracyjna roślina, która nie jest trudna w uprawie

image

Begonia

FOTO: Envato Elements

Fuksja – piękna roślina dedykowana doświadczonym ogrodnikom

image

Fuksja

FOTO: Envato Elements

Róża – w ogrodzie w barwach Viva Magenta nie mogło zabraknąć klasycznych róż

image

Róża

FOTO: Envato Elements

Hortensja – kwiaty tej rośliny kwitną przez całe lato, wypełniając ogród niezwykłą barwą

image

Hortensja

FOTO: Envato Elements

Pelargonia – jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, a rok 2023 to powrót do pięknych, intensywnie czerwonych pelargonii

image

Pelargonia

FOTO: Envato Elements

Szałwia – bardzo łatwa w uprawie roślina, idealna do ogrodów nowoczesnych oraz naturalistycznych

image

Szałwia

FOTO: Envato Elements

Petunia – klasyka wśród roślin

image

Petunia

FOTO: Envato Elements

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 09:21