StoryEditorPolski design

Masz dosyć skręcania mebli? Polska firma rewolucjonizuje branżę meblarską

Większość osób, które mają za sobą urządzanie domu lub remont, przeszła przez etap skręcania mebli. Dla wszystkich, którzy mają dość zmagań z nadmiarowymi lub brakującymi śrubkami, polska firma Tylko ma doskonałą wiadomość: składanie mebli może być przyjemne! Jakie rozwiązania proponuje marka?

Meble w skandynawskim duchu? Tak, ale duńskim 

Meble ze szwedzkiego sklepu, który oferuje prosty i uniwersalny design, są bardzo popularne w Polsce. Jednak masowa produkcja coraz mniej nas zachwyca. Chcemy, by meble były całkowicie dla nas – wygodne, dostosowane do wnętrza i oczekiwań użytkowników, a przy tym trwałe. Na wprost tym oczekiwaniom wychodzi polska marka Tylko, której skandynawski duch również jest bliski. Nie chodzi jednak o szwedzkie śrubki, a... duńskie klocki! Tylko proponuje meble, które składa się niczym lego. Jedynym narzędziem, którego możemy potrzebować w tym procesie, jest młotek. 

Jak działa kreator mebli? 

Marka Tylko, założona przez Benjamina Kunę i Jacka Majewskiego, podbija zachodnią Europę. Co okazało się kluczem do sukcesu? Dwa czynniki: personalizacja i prostota. Firma oferuje swoim klientom nie tylko meble wysokiej jakości, ale również możliwość całkowitego dostosowania ich do własnych potrzeb. Kreator mebli Tylko, który funkcjonuje jako aplikacja, pozwala użytkownikowi ustalić szerokość, wysokość, głębokość, liczbę półek oraz styl i kolor mebla. Nie chodzi jednak tylko o projektowanie: aplikacja umożliwia stworzenie wizualizacji w przestrzeni, w której ma się znajdować dany przedmiot. Dzięki temu można cieszyć się spersonalizowanym, w pełni spójnym wystrojem i dobrą jakością - meble od Tylko mają być na tyle trwałe, by wytrzymać dekady

Firma Tylko: jak odniosła sukces? 

Nic dziwnego, że spersonalizowane meble dobrej jakości przyciągnęły klientów. Co więcej, Tylko oferuje także dość szybką realizację zamówień: w ciągu 3-5 tygodni paczka dotrze do klienta. Firma zleca wykonanie mebli polskim podwykonawcom i nie korzysta z żadnych pośredników. Produktów Tylko nie znajdziemy w modnych showroomach czy sklepach stacjonarnych, prowadzą wyłącznie działalność online. Jak się okazuje, wszystkie te elementy składają się na sukces: marka Tylko jest zaliczana do 10 największych polskich start-upów. Odpowiada za to także wyjątkowy model biznesowy, łączący design mebli z technologią elektroniczną. 

Tylko: proste meble, które pokochała Europa 

Obroty na polskim rynku stanowią zaledwie niewielki procent w firmie Tylko. Okazuje się jednak, że te proste, funkcjonalne meble pokochali klienci z zachodniej Europy. W czasie pandemii, gdy wszyscy spędzali więcej czasu w domach, meble z Tylko trafiły do 31 tys. klientów w 28 krajach Europy. Szczególnie pokochali je Niemcy, Francuzi, Szwajcarzy i Brytyjczycy. Firma planuje w najbliższym czasie ekspansję na rynek amerykański. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że z czasem Tylko podbije również polskie serca na ogromną skalę - wszyscy marzymy przecież o funkcjonalnych, trwałych meblach, doskonale dopasowanych do naszego wnętrza!

Zuzanna Ćwiklińska

fot. instagram/Tylko

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 23:50