StoryEditorPIĘKNY I FUNKCJONALNY TARAS

Jak urządzić modny taras? Oto trendy na 2024 rok

13.02.2024., 08:00h
Taras może pełnić różne funkcje. Zazwyczaj urządzamy go tak, aby przypominał salon, lecz na świeżym powietrzu. To nie tylko miejsce wypoczynku, ale również spotkań z najbliższymi i znajomymi. Warto więc zaprojektować go w ten sposób, aby był stylowy i funkcjonalny. Co będzie modne w tej kwestii w 2024 roku?

Modny taras? Pomyśl przede wszystkim o jego funkcji!

Taras to głównie miejsce odpoczynku na zewnątrz, na łonie natury. Możemy zaplanować tę przestrzeń jako salon na świeżym powietrzu. Wówczas powinny się znaleźć tam meble wypoczynkowe. Mile widziane są fotele, kanapy, stoliki, leżaki, hamaki, huśtawki. W przypadku tarasu zadaszonego warto rozważyć również opcję wyposażenia przeznaczonego nie tylko do użytku zewnętrznego.

Taras wykorzystać można również jako jadalnię, zwłaszcza gdy jest on osłonięty czy zadaszony. W tym przypadku wystarczy stół i krzesła. Warto postawić na metal czy rattan, jeżeli chodzi o materiał wykonania mebli. Dodatkowo w przestrzeni tarasowej znaleźć się może grill czy aneks kuchenny. Tam powinniśmy zamontować blat do przygotowywania potraw.

A może taras jako małe SPA? Warto rozważyć wybór jacuzzi, sauny czy mniejszego basenu stelażowego. To będzie prawdziwy relaks! Tutaj wszystko będzie zależało od fantazji i możliwości finansowych.

image

Jak urządzić modny taras? Oto trendy na 2024 rok

FOTO: Envato Elements

Największe trendy na taras 2024 – co będzie modne i funkcjonalne?

Najnowsze trendy umożliwiają stworzenie oryginalnych, ale również modnych i funkcjonalnych tarasów. Co będzie królować w 2024 roku wśród inspiracji? Przede wszystkim ogrody wertykalne. To idealne rozwiązanie dla osób posiadających mniejszy taras i chcących wykorzystać każdą możliwą przestrzeń. Takie rozwiązanie przypadnie też do gustu wszystkim miłośnikom roślin. Wystarczy zaaranżować i zamontować piękną ekspozycję na pionowej powierzchni – na przykład na ścianie lub wysokim płocie. To z pewnością zwróci uwagę! Wszystko zawiesimy na specjalnych stelażach.

Cały czas modne będą jak najbardziej naturalne materiały. Warto więc dobierać takie meble ogrodowe, które inspirowane są przyrodą. Posatawmy więc na drewno, rattan, kamień, otoczaki. Stwórzmy niepowtarzalną, rustykalną przestrzeń! Warto próbować łączyć różne materiały i faktury – z pewnością uzyskamy ciekawy efekt. Wprowadzimy też nastrój harmonii i spokoju.

Zainspirować można się również kolorem roku 2024 według Instytutu Pantone. Jego nazwa to „Peach Fuzz”, czyli delikatny odcień brzoskwiniowej barwy. Ma on dodawać energii, a przy tym sprawiać przyjemność i pobudzać do kreatywnego działania. To kolor mający szczególnie pozytywny wpływ na nastrój i emocje. Postawmy więc na rośliny w tej barwie czy na modne meble bądź dodatki.

Trendem będą też ogrody jadalne. Polecane są zwłaszcza dla właścicieli zbyt małych warzywników. Szczególnie na topie są ogródki ziołowe. To nie tylko kuchenny niezbędnik – zioła umilą nam również swoim aromatem odpoczynek na tarasie. Tu możemy wykorzystać pomysł na ogród wertykalny, tym razem jednak pełen warzyw.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 22:29