StoryEditorPiękny dom

Zmienili silos w nowoczesny dom. Jest niezwykły!

06.09.2023., 13:17h
Angelika DrygasAngelika Drygas
Adaptowanie starych budynków wiejskich lub rolniczych do zamieszkania to bardzo modny trend. Nic dziwnego, że na świecie coraz więcej osób decyduje się na tego typu krok. Powstałe domy zachwycają, a do tego mogą stać się źródłem dodatkowego zarobku!

Matt i Shelley Carterowie z Ohio w Stanach Zjednoczonych wpadli na niestandardowy pomysł! Przekształcili silos w przepiękny i przytulny domek. Budowa rozpoczęła się w 2021 roku i trwała prawie rok. Swój wymarzony silos znaleźli jednak nieco dalej od swojego domu, bo w hrabstwie Ashland. Sami jednak nie byli w stanie zdemontować konstrukcji, by przewieźć ją na swój teren.

Dom w silosie – jak go stworzyć?

Uczynni okazali się miejscowi Amisze, którzy pomogli kreatywnej parze i „rozebrali” na części wybrany silos. Dzięki temu Carterowie z Ohio mogli załadować jego wszystkie części i przetransportować do miejsca docelowego. Przypomnijmy, że silosy to magazyny do składowania materiałów sypkich. W silosie składuje się na przykład ziarno, zboże, pasze. Najczęściej silosy to dosyć duże konstrukcje, więc ich przewożenie stanowi niemały problem.

Dom w silosie – trudny orzech do zgryzienia!

Matt Carter jest profesjonalistą i działa w branży budowlanej, mimo to przebudowa silosu była wielkim wyzwaniem. Para miała wiele wątpliwości, czy na pewno podoła zadaniu. Carterowie są doświadczeni w tego typu przedsięwzięciach, stworzyli już dwa domu z kontenerów transportowych. — Żałowałem tego mniej więcej w połowie z powodu tego, ile pracy wymagało budowanie w okręgu. Myślisz, że znasz liczby, dopóki nie zaczniesz kręcić się w kółko, a to robi różnicę. Zdecydowanie odbiło się to na moim umyśle. Raz zbudowałem ściany, zburzyłem je, a potem odbudowałem w inny sposób, żeby było łatwiej — wspominał Matt (cyt. za Business Insider).

Dom w silosie na wynajem

Carterowie wynajmują ten nietuzinkowy domek stworzony z magazynu na zboże na znanej platformie dla podróżników. Dom nie jest może duży, oferuje jedną sypialnię plus salon i łazienkę, jednak wysoki sufit sprawia, że przestrzeń wydaje się dużo większa. Sekret tkwi także we wspaniałym designie. Przytulne wnętrze zostało urządzone ze smakiem. Ponadto w środku znajdziemy wszelkie udogodnienia: płytę indukcyjną, kuchenkę mikrofalową, piekarnik, frytkownicę, grill gazowy, lodówkę z zamrażarką, telewizor, kominek, szybki internet, wygodne meble tarasowe i wannę z hydromasażem. – To miejsce jest absolutnie niesamowite. Matt i Shelley pomyśleli o wszystkim, czego potrzeba. Ich przestrzeń jest bardzo gościnna i spokojna.

Piękne, czyste, przemyślane, wszystko, czego możesz potrzebować! The Silo Cottage jest niesamowity, Shelley i Matt stworzyli wygodne, zachęcające miejsce. Domek znajduje się w odległości krótkiego spaceru od wielu szlaków i atrakcji Hocking Hills i oferuje spokojny wypoczynek po dniu pieszych wędrówek. Bardzo nam się podobało, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu zawitamy – oto opinie wynajmujących.

Angelika Drygas

Fot. hockinghillscottagecompany/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. wrzesień 2023 09:18