StoryEditorPiękny dom

Zmienili silos w nowoczesny dom. Jest niezwykły!

06.09.2023., 13:17h
Adaptowanie starych budynków wiejskich lub rolniczych do zamieszkania to bardzo modny trend. Nic dziwnego, że na świecie coraz więcej osób decyduje się na tego typu krok. Powstałe domy zachwycają, a do tego mogą stać się źródłem dodatkowego zarobku!

Matt i Shelley Carterowie z Ohio w Stanach Zjednoczonych wpadli na niestandardowy pomysł! Przekształcili silos w przepiękny i przytulny domek. Budowa rozpoczęła się w 2021 roku i trwała prawie rok. Swój wymarzony silos znaleźli jednak nieco dalej od swojego domu, bo w hrabstwie Ashland. Sami jednak nie byli w stanie zdemontować konstrukcji, by przewieźć ją na swój teren.

Dom w silosie – jak go stworzyć?

Uczynni okazali się miejscowi Amisze, którzy pomogli kreatywnej parze i „rozebrali” na części wybrany silos. Dzięki temu Carterowie z Ohio mogli załadować jego wszystkie części i przetransportować do miejsca docelowego. Przypomnijmy, że silosy to magazyny do składowania materiałów sypkich. W silosie składuje się na przykład ziarno, zboże, pasze. Najczęściej silosy to dosyć duże konstrukcje, więc ich przewożenie stanowi niemały problem.

Dom w silosie – trudny orzech do zgryzienia!

Matt Carter jest profesjonalistą i działa w branży budowlanej, mimo to przebudowa silosu była wielkim wyzwaniem. Para miała wiele wątpliwości, czy na pewno podoła zadaniu. Carterowie są doświadczeni w tego typu przedsięwzięciach, stworzyli już dwa domu z kontenerów transportowych. — Żałowałem tego mniej więcej w połowie z powodu tego, ile pracy wymagało budowanie w okręgu. Myślisz, że znasz liczby, dopóki nie zaczniesz kręcić się w kółko, a to robi różnicę. Zdecydowanie odbiło się to na moim umyśle. Raz zbudowałem ściany, zburzyłem je, a potem odbudowałem w inny sposób, żeby było łatwiej — wspominał Matt (cyt. za Business Insider).

Dom w silosie na wynajem

Carterowie wynajmują ten nietuzinkowy domek stworzony z magazynu na zboże na znanej platformie dla podróżników. Dom nie jest może duży, oferuje jedną sypialnię plus salon i łazienkę, jednak wysoki sufit sprawia, że przestrzeń wydaje się dużo większa. Sekret tkwi także we wspaniałym designie. Przytulne wnętrze zostało urządzone ze smakiem. Ponadto w środku znajdziemy wszelkie udogodnienia: płytę indukcyjną, kuchenkę mikrofalową, piekarnik, frytkownicę, grill gazowy, lodówkę z zamrażarką, telewizor, kominek, szybki internet, wygodne meble tarasowe i wannę z hydromasażem. – To miejsce jest absolutnie niesamowite. Matt i Shelley pomyśleli o wszystkim, czego potrzeba. Ich przestrzeń jest bardzo gościnna i spokojna.

Piękne, czyste, przemyślane, wszystko, czego możesz potrzebować! The Silo Cottage jest niesamowity, Shelley i Matt stworzyli wygodne, zachęcające miejsce. Domek znajduje się w odległości krótkiego spaceru od wielu szlaków i atrakcji Hocking Hills i oferuje spokojny wypoczynek po dniu pieszych wędrówek. Bardzo nam się podobało, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu zawitamy – oto opinie wynajmujących.

Angelika Drygas

Fot. hockinghillscottagecompany/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 04:26