Papierowe choinki na dwa sposoby
Choinka należy do najpopularniejszych motywów świątecznych. Z łatwością możemy stworzyć ją z papieru. Pierwszy sposób jest banalnie prosty: wystarczy zwinąć kartkę w stożek i skleić ją mocnym klejem lub zszyć za pomocą zszywacza. Następnie odcinamy nadmiar papieru na dole, by stożek mógł stać - i gotowe! Dzieci z pewnością ucieszą się, gdy będą mogły przygotować taką choinkę i ozdobić ją brokatem, wstążkami, pomponikami itd.
Innym, równie prostym sposobem na zrobienie papierowej choinki, jest przygotowanie jej z tektury. Na sztywnym kartonie odrysowujemy dwukrotnie kształt choinki. Wycinamy obie figury. Następnie pierwszą z nich nacinamy od czubka do połowy, a drugą od podstawy do połowy. Wkładamy jedną w drugą - w ten sposób powstanie stojąca, trójwymiarowa figurka.
Jak zrobić stojącego aniołka z papieru?
Na bazie zwykłego papierowego stożka możemy zrobić także stojącą figurkę anioła. By to zrobić, należy przygotować stożek z papieru, podobnie jak w przypadku choinki. Następnie z kartonu wycinamy kształt skrzydeł i przyklejamy je poniżej czubka stożka. Głowę można zrobić z drewnianych korali: wkładamy do niego czubek stożka lub ścinamy go i przyklejamy koralik. Dodatkową ozdobę może stanowić aureola czy złocenia na szacie aniołka.
Skandynawskie bombki z papieru – jak je zrobić w domu?
Fani skandynawskiego stylu z pewnością nie raz podziwiali robione ręcznie papierowe bombki na choinkę. Okazuje się, że ich imponujący wygląd można odtworzyć w domu i wcale nie wymaga to tak wiele pracy, jak mogłoby się wydawać. Potrzebne będą:
- arkusze cienkiego papieru,
- klej,
- nożyczki
- szklanka do odrysowywania koła,
- sznurek.
Na papierze odrysowujemy koła od szklanki lub za pomocą cyrkla - na jedną bombkę potrzeba ich co najmniej 20. Następnie wycinamy je. Każde koło składamy na pół i sklejamy. Gdy wszystkie są sklejone, przymocowujemy je do siebie, wszystkie w jedną stronę. Gdy skleimy ze sobą wszystkie półkola, wzdłuż grzbietu przyklejamy sznurek. Następnie sklejamy pierwsze i ostatnie półkole, tworząc papierową kulę.
Tą samą metodą możemy przygotować także inne kształty bombek, np. choinki czy wydłużone sople.
Zuzanna Ćwiklińska
zdjęcia: envato elements