StoryEditorInspiracje na Boże Narodzenie

Świąteczne dekoracje z szyszek. Jak samemu zrobić stroik czy bombki?

Szyszki to doskonała naturalna dekoracja. Nie potrzeba wiele, by zrobić z nich świąteczny stroik albo rustykalne bombki na choinkę. Na tym jednak możliwości wykorzystania szyszek się nie kończą! Jak udekorować nimi dom na Boże Narodzenie?

Jak zrobić świąteczny stroik z szyszek? 

Szyszki są bardzo wdzięcznym materiałem do przygotowywania stroików. Można wykorzystać je jako uzupełnienie wolnej przestrzeni lub uczynić z nich główne gwiazdy naszej dekoracji. W tym drugim przypadku warto rozważyć pomalowanie szyszek kolorową farbą lub sprayem. Pozłocone czy posrebrzone szyszki będą stanowić elegancką ozdobę samą w sobie, z kolei takie w pastelowych kolorach z pewnością będą zaskakujące i sprawdzą się jako barwny akcent w domu. 

image
FOTO: Envato Elements

Girlanda z szyszek DIY na święta 

Suche szyszki są lekkie, więc doskonale sprawdzą się w wiszących dekoracjach. Można przygotować z nich całą girlandę, przyklejając je gorącym klejem do elastycznej gałązki lub jutowego sznurka. Tego typu dekoracja aż prosi się o wyrazisty akcent kolorystyczny, np. w odcieniach czerwieni lub złota: mogą to być małe bombki, kokardy z wstążek lub zawieszki z filcu. 

image
FOTO: Envato Elements

Innym pomysłem na girlandę z wykorzystaniem szyszek jest splecenie ich lub przymocowanie do sznura świątecznych lampek. Już samo to wystarczy, by dodać wnętrzu przytulności i stworzyć gwiazdkową atmosferę. By nie obciążać konstrukcji, do girlandy możemy przymocować jeszcze tylko lekkie dekoracje z papieru. 

image
FOTO: Envato Elements

Jak zrobić bombki z szyszek? 

Bombki z szyszek to piękne naturalne dekoracje na choinkę. Świetnie połączą się z suszonymi plastrami pomarańczy - w ten prosty sposób możemy ozdobić swoje drzewko w duchu ekologicznym i dodać mu rustykalnego stylu. Jednak szyszki wspaniale skomponują się także z innymi dekoracjami! W przypadku choinek ozdobionych starymi bombkami wzmocią efekt retro. Z kolei jeśli chcemy, by nasze drzewko zachwycało elegancją, wystarczy pomalować szyszki na złoto i połączyć je z białymi bombkami. 

image
FOTO: Envato Elements

Samodzielne zrobienie bombek z szyszek jest bardzo proste. Wystarczą cienkie sznureczki, którymi przewiązujemy szyszki, zostawiając pętelkę, którą wykorzystamy do zawieszenia na choince. Można także pokusić się o przyklejenie ich klejem na gorąco. Z kolei fani bardziej maksymalistycznych rozwiązań mogą dodatkowo przykleić do bombek z szyszek np. białe, złote czy czerwone kokardki z wstążek. 

image
FOTO: Envato Elements

Jak jeszcze można wykorzystać szyszki do świątecznych dekoracji? 

Szyszki sprawdzą się jako dodatki do niemal wszystkich świątecznych dekoracji. Można użyć ich do udekorowania prezentów. Ciekawie będą wyglądały również jako element wieńca - czy to adwentowego, czy też ozdoby na drzwi. Mogą stać się również ratunkiem dla zabieganych osób, które nie mają czasu na dekorowanie całego domu. Wystarczy szeroka wstążka w neutralnym kolorze, jutowy sznurek, kilka szyszek i gałązka ostrokrzewu, by stworzyć minimalistyczną ozdobę np. na drzwi wejściowe. 

image
FOTO: Envato Elements
image
FOTO: Envato Elements

Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 18:57