StoryEditorHOROSKOP MIESIĘCZNY

Horoskop na grudzień. Dla Lwa będzie to czas przebaczenia i pojednania

01.12.2023., 08:00h
Grudzień – ostatni miesiąc starego roku. W tym czasie jednak jeszcze wiele może się wydarzyć. Przed Nowym Rokiem wiele znaków zodiaku nabierze ogrom nowych doświadczeń albo przeżyje zawirowania życiowe. Ten najważniejszy czas będzie nie tylko oznaczał symboliczny kres, ale niekiedy też nowy początek. Co wydarzy się w grudniu?

Horoskop dla Barana (21.03-19.04)

Twój obecny stan jest definiowany przez strach i lęki. Wynika to z wielu nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości. Cały czas przyjmujesz postawę obronną, której nie potrafisz się wyzbyć. Grudzień nie będzie dobrym czasem na podejmowanie żadnych decyzji – ani tych ważnych, ani tych mniej istotnych. Potrzebujesz większej pewności siebie, wsparcia i autorytetu. W najbliższym czasie bardzo prawdopodobne będą problemy z osobą, która będzie próbowała cię zdominować. Koniec miesiąca stanie pod znakiem bardzo niepewnej przyszłości. Nadchodzą zmiany, których się boisz, lecz nie masz wyboru – musisz się podporządkować. Wszystko, co dobre, przyjdzie do ciebie niespodziewanie.

Horoskop dla Byka (20.04-22.05)

Na swojej drodze ostatnio spotykasz wiele przeszkód. Zdaje się, że wszyscy rzucają ci kłody pod nogi. Nie możesz w tym czasie na nikim tak naprawdę polegać. Ufaj wyłącznie sobie. Dzięki swoim działaniom w końcu dosięgniesz szczytu i zdobędziesz sukces. Pamiętaj jednak, że grudzień będzie dla ciebie czasem sporego wysiłku – zwłaszcza psychicznego. Potrzebujesz rozrywki, czasu spędzonego z najbliższymi, beztroski. Trudy życia codziennego jednak tak łatwo cię nie opuszczą. W tym miesiącu dostrzeżesz wszystko to, co nie zadowala cię w twoim życiu. Przegapiasz albo nie dostrzegasz szans na zmianę, na rozwój. Nie odrzucaj osób, które na pierwszy rzut oka wydają ci się nieciekawe.

Horoskop dla Bliźniąt (23.05-21.06)

Grudzień dla ciebie oznacza czas zaborczości i agresji w relacjach z innymi ludźmi. Ukochane osoby będą same bardzo zdziwione twoją postawą w obliczu konfliktów, chociaż nie postanowią być ci dłużne. Najdrobniejsze sprzeczki mogą przeradzać się w prawdziwe burze. W grudniu twój bezpieczny, dobrze znany świat runie jak domek z kart. Chociaż na horyzoncie pojawia się jakieś zagrożenie, choroba czy nawet śmierć, to karty wskazują też na ważny aspekt przebaczenia. Coś w tobie lub w twoim życiu umrze, lecz zarazem zrodzi się coś nowego. Nie możesz utracić wiary. Myśl zwłaszcza o własnych korzyściach. Wkrótce przekonasz się, jak ważne jest postawienie na swoim.

Horoskop dla Raka (22.06-22.07)

Fałszywie postrzegasz własną osobę, co przysporzy ci wiele problemów w grudniu. Nie potrafisz zachować się taktownie, a narastający stres również nie doprowadzi do niczego dobrego. Zżerają cię nerwy z przeczucia tego, co nastąpi. Grudzień to dla ciebie okres nabywania ważnych, życiowych doświadczeń. Wkrótce otworzą się dla ciebie nowe możliwości, ale unikaj wszelkich konfliktów. Nie zamykaj się na nowe, bo będziesz żałować. Karty wskazują na to, aby podążyć za głosem serca i wykorzystać swój talent. Jeżeli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji – nie słuchaj opinii innych, lecz zrób wszystko zgodnie z własnym sumieniem i wiedzą. Tylko ty jesteś swoim najlepszym doradcą.

Horoskop dla Lwa (23.07-23.08)

W końcu uda ci się odgonić wszelkie smutki i troski. Nadchodzi grudzień, najlepszy miesiąc dla ciebie w tym roku. Będzie to czas zrozumienia, wiary, zaufania, spokoju, przebaczenia. Uda ci się pojednać z pewną osobą, a to jest sprawa, której na razie nawet nie chcesz dopuścić do świadomości. W końcu nauczysz się, jak ważna jest w życiu miłość i wzajemne zrozumienie. Z ukochaną osobą stworzycie absolutną jedność – nawet wasze skrajne charaktery w końcu się połączą. Czekają cię spore zmiany na polu zawodowym. Ważne przygotowania do jakiegoś wydarzenia, dokształcanie się, rozwój, wyjazdy. A przy tym niczym niezmącony spokój ducha.

Horoskop dla Panny (24.08-22.09)

Karty wskazują na przelotność i przemijanie, które to uczucia będą towarzyszyć ci przez cały grudzień. Spotkasz jakąś osobę, młodą metrykalnie bądź wyłącznie duchowo. Zastanów się jednak, czy ta energiczność, a nawet wręcz lekkoduszność, to nie wyłącznie maska. Nie należy polegać na wszystkich radach, jakie otrzymujemy. Zwłaszcza ta nowa osoba w twoim otoczeniu będzie próbowała na ciebie wpływać. Ten miesiąc będzie jednak dla ciebie także czasem otrzymywania i dawania miłości. To idealny okres na budowanie związku, poszukiwanie partnera, zakładanie rodziny. Przed tobą nowa szansa. Możesz zacząć wszystko od nowa. Pod koniec grudnia zrealizujesz dawne plany.

Horoskop dla Wagi (23.09-22.10)

Najbliższe otoczenie w nadchodzącym czasie będzie miało ogromne znaczenie dla przyszłych wydarzeń. Uważaj, komu powierzasz swoje sekrety, niektóre bowiem mogą wyjść na światło dzienne. Mimo to nie obawiaj się przyjmować pomocy. W jedności tkwi siła i ta moc bliskości, przyjaźni oraz miłości będzie dla ciebie szczególnie ważna w tegoroczne Święta. Karty jednak zalecają uzbrojenie się w cierpliwość. Wkrótce zakończysz pewien rozdział w życiu, efekty jednak nie będą widoczne natychmiast. Na rezultaty trzeba będzie poczekać, ale z pewnością wszystko pójdzie pomyślnie, a czasem nawet zaskakująco. W grudniu w końcu poczujesz wolność, zwłaszcza tę duchową. Uwolnisz się od trapiących cię do tej pory problemów. Największą radość sprawi ci dzielenie się pozytywną energią z rodziną i bliskimi osobami.

Horoskop dla Skorpiona (23.10-21.11)

Grudzień będzie dla ciebie dobrym czasem. W twoim życiu miłosnym zapanuje całkowita zgodność i harmonia. Karty zwiastują  wydarzenia związane z małżeństwem, chociaż nie musi to wydarzyć się już teraz. Dzięki swojemu uczuciu bezpiecznie trafisz do celu, chociaż po drodze spotkasz wiele pułapek. W tym miesiącu poczujesz wewnętrzny spokój i uporasz się z przeszłością. Nie skrywaj w sobie wszystkich emocji. Naucz się je okazywać. Twoje spełnienie życiowe będzie wyczuwalne przez wszystkich. Wzmocnisz wiarę we własne siły. Najbliższy czas będzie rozkwitem twojej mądrości oraz osobowości.

Horoskop dla Strzelca (22.11-21.12)

Nie skupiaj się na negatywnych aspektach własnego życia. Grudzień nie będzie dobrym czasem na wykonywanie rachunków sumienia. To czas, aby zapomnieć o ranach i przeszłości, a zacząć cieszyć się pełnią życia. Karty przestrzegają przed zachłannością, również tą emocjonalną. Wkrótce zaczniesz postrzegać wiele rzeczy w zupełnie inny sposób, a to przyniesie ofiary, zwłaszcza w postaci bliskich ci znajomości. Bądź osobą szczególnie otwartą na niespodzianki, zwłaszcza te najbardziej pozytywne i szalone, ale też na te nieprzyjemne. Musisz podjąć decyzję co do własnej ścieżki życiowej. Twój pomysł jest bardzo obiecujący. Ty już znasz rozwiązanie problemu. Pod koniec grudnia w twoim życiu zapanuje sprawiedliwość i logiczny porządek.

Horoskop dla Koziorożca (22.12-19.01)

Podróż – ta duchowa, wewnętrzna czy też ta fizyczna, polegająca na odkrywaniu czy zwiedzaniu. Tak karty definiują twoją najbliższą przyszłość. Najważniejszą radą jest jednak entuzjazm i trzymanie się motywacji, która skłania do podejmowania wyzwań. Trzeba być człowiekiem wytrwałym w swoich postanowieniach. Poznasz osobę, która wie od ciebie znacznie więcej, naturalnie więc stanie się twoim autorytetem. Ona będzie chciała ci pomóc, wskazać odpowiedni kierunek. Mimo to odrzucisz jej wsparcie – nie wykiełkowała w tobie jeszcze gotowość na otwarcie się na życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Zamykasz się we własnej bańce, w której panuje nieszczęście i niepokój. Twój duchowy autorytet pokaże ci, że czarne scenariusze nie zawsze się realizują.

Horoskop dla Wodnika (20.01-18.02)

Ciągle narzucasz innym swój punkt widzenia, co rodzi konflikty. Za bardzo skupiasz się na kwestiach finansowych, zapominając o sferze emocjonalnej. Nie wprowadzaj jednak w swoim życiu gwałtownych zmian, gdyż doprowadzisz w ten sposób do ruiny – i to dotyczy także kwestii zawodowych czy pieniężnych. Stanie jednak przed tobą coś, co jest ci zupełnie obce. Będzie to jakieś nowe doświadczenie, możliwość zmiany dotychczas obranej drogi, kompletne przewartościowanie życia. Z pewnością temu ulegniesz. Grudzień to też czas zagrożenia. Bliskie otoczenie nie będzie patrzyć przychylnie na to, jak bardzo się zmieniasz. Ty i tak wytrwasz we własnych poglądach. Czy jednak wyjdzie ci to na dobre, pokaże dopiero nowy rok.

Horoskop dla Ryb (19.02-20.03)

Wciąż trzymasz się starych, skostniałych reguł postępowania. Jest ci dobrze w twoim własnym, zamkniętym świecie. Grudzień to czas, kiedy będziesz uczyć się wytrwałości. Pozostań przy raz podjętej decyzji. Największą rolę odegrają w tych zawirowaniach skromność oraz pokora. Dzięki nim przezwyciężysz trudne odcinki drogi ku nowemu. Kończy się w tym miesiącu coś ważnego w twoim życiu, jakiś istotny etap. Może nie od razu to zauważysz. Zniknie coś bliskie bądź ktoś bliski twojemu sercu. Ze stratą też trzeba nauczyć się godzić. Koniec miesiąca będzie dla ciebie niezwykle trudny. Wówczas będzie trzeba przełknąć gorycz porażki.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:25