StoryEditorGWIAZDKOWY PREZENTOWNIK

Jaki prezent wybrać dla osób spod tych znaków zodiaku?

17.12.2022., 18:30h

Wybierając świąteczne prezenty warto kierować się upodobaniami danej osoby. Czasami jednak zupełnie nie mamy pomysłu, co moglibyśmy jej sprezentować. Z tego względu może warto zwrócić się po poradę do… gwiazd? Dzięki temu zyskamy kilka szczególnych podpowiedzi. Jaki prezent wybrać dla danego znaku zodiaku?

Idealny prezent dla zodiakalnego Barana (21.03-19.04)

Zodiakalny Baran najbardziej ucieszy się z prezentów praktycznych i jak najbardziej konkretnych. Jeżeli znamy jego zainteresowania, warto celować w te podarunki, które na pewno efektywnie wykorzysta. Najlepiej sprawdzą się wszelkie karnety, na przykład do SPA, sauny, parku wodnego czy kina 3D. Baran ucieszy się także z wszelkiej elektroniki, zwłaszcza kiedy jest bardzo zainteresowany nowoczesną technologią. Jeżeli więc nasz budżet prezentowy jest spory, możemy rozważyć zakup aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego, notebooka czy kamery wideo. Z natury niecierpliwy Baran będzie chciał swój prezent wykorzystać jak najszybciej, z tego względu wszelkie sprzęty turystyczne czy przewodniki po okolicach z pewnością skłonią go do wyruszenia w podróż.

Dla Barana zupełnie nietrafionym prezentem będą wszystkie niepraktyczne i sentymentalne przedmioty. Nie lubi on bowiem zagracania własnej przestrzeni. Nie zrobią na nim wrażenia podarunki takie jak: maskotki, kolekcjonerskie figurki czy nieprzydatne pamiątki z ważnych chwil w życiu.

Idealny prezent dla zodiakalnego Byka (20.04-22.05)

Dla zodiakalnego Byka warto zorganizować większą kwotę na prezent świąteczny. Osoba spod tego znaku zodiaku z pewnością uwielbia przedmiotu luksusowe, unikatowe czy pochodzące z limitowanych edycji. Co więc się idealnie sprawdzi? Bezpieczną opcją będą drogie kosmetyki, szlachetna biżuteria czy alkohole z wyższej półki. Dla Byka-kolekcjonera świetnie sprawdzą się chociażby pięknie oprawione w skórę książki czy ekskluzywna porcelana. W przypadku bardziej ograniczonego budżetu, możemy zdecydować się na skromniejszy podarek – na przykład na drogie przysmaki czy wykwintne bombonierki. Pamiętajmy, że prezent dla Byka musi być bardzo dobrej jakości – jego czujne oko wypatrzy każdy defekt danego przedmiotu.

A co zupełnie nie przypadnie do gustu zodiakalnemu Bykowi? Z pewnością wszystko, co tanie, tandetne i brzydkie. Najlepiej kupić mu jeden, ale za to piękny i „porządny” prezent. Dosyć zapatrzony w siebie Byk może poczuć się nawet obrażony, jeżeli zakupimy mu coś, co nie sprosta jego wymaganiom!

Idealny prezent dla zodiakalnych Bliźniąt (23.05-21.06)

Zodiakalny Bliźniak jest z natury wesoły i ciekawski. Z tego względu warto postawić na taki prezent, który będzie zabawny lub go zaintryguje. Świetnie sprawdzą się albumy ze zdjęciami, spersonalizowane gry komputerowe, przeróżne łamigłówki czy ciekawe gry planszowe. Ważna jest również oprawa prezentu – tu również mamy spore pole do popisu. Już sam sposób wręczenia podarunku może być oryginalny i sprawić, że Bliźniak będzie szczęśliwy! Pewniaki prezentowe, w które warto zainwestować, to na przykład bilety na tematyczne imprezy czy interesujące wycieczki. Możemy także postawić na jakąś nowinkę lub ostatni krzyk mody – Bliźniak będzie miał wielką uciechę z możliwości wypróbowania tych przedmiotów!

Bliźniak nie polubi prezentów nudnych. Nie zawsze ucieszy się także z rzeczy praktycznych. Nie warto kupować mu zestawu dywaników łazienkowych czy pokrowców na ubrania. Osoba spod tego znaku zodiaku nie będzie też raczej kolekcjonować wymyślnych przedmiotów, dlatego różnych antyków, nawet niewiadomo jak drogich, też lepiej unikać.

Idealny prezent dla zodiakalnego Raka (22.06-22.07)

Zodiakalny Rak lubi wszystko, co znane i przewidywalne. Dlatego najlepiej nie sprawiać mu niespodzianek, gdyż tylko wprawimy go w zakłopotanie. Warto zwrócić uwagę na jego kolekcje, gdyż osoba spod tego znaku zodiaku na pewno coś zbiera. Rakowi z pewnością spodobają się pamiątki, sentymentalne bibeloty, maskotki, pocztówki, porcelanowe figurki czy szkatułki. Bezpieczne opcje dla osoby spod tego znaku zodiaku to dekoracyjne świece, olejki do kąpieli czy balsamy do ciała w ozdobnych butelkach. Rak bardzo ceni to, że ktoś o nim pamiętał i starał się kupić coś specjalnego. Z tego względu nie jest dla niego ważna wartość podarunku.

Z tego względu nigdy nie można zapomnieć o prezencie dla Raka, gdyż będzie na zawsze chował urazę. Warto kupić chociażby coś na ostatnią chwilę, ale pokazać w ten sposób osobie spod tego znaku, że mimo wszystko nam na niej zależy.

Idealny prezent dla zodiakalnego Lwa (23.07-23.08)

Lew, podobnie jak Byk, uwielbia wszystko, co drogie i markowe, w końcu zodiakalnego Lwa należy traktować po królewsku! Świetnie sprawdzą się jako prezenty firmowe kosmetyki, elegancka biżuteria czy drogie alkohole. Osobie spod tego znaku zodiaku przede wszystkim zależy na tym, aby podarunek dla niej był unikatowy – taki, którego nikt nie ma. Warto więc zainwestować w gustowną ozdobę do domu czy egzotyczny, niecodzienny kwiat doniczkowy. Najważniejsza jednak dla Lwa jest oprawa, a więc sposób, w jaki wręczamy prezent. Nie zapominajmy o schludnym zapakowaniu, odpowiedniej kurtuazji oraz… sporej dawki komplementów pod adresem Lwa! Z pewnością ucieszy go bilet do teatru, ale tylko w loży VIP! Podobnie będzie z biżuterią – musi ona być najwyższej próby.

Pamiętajmy, że Lwa można bardzo łatwo urazić nietrafionym prezentem. W dodatku nie będzie on miał skrupułów, aby nam go przy każdej wypomnieć. Dlatego kompletnie nie sprawdzą się rzeczy kiczowate i tanie. Unikajmy także niezbyt spersonalizowanych przedmiotów – Lwy na pewno nie ucieszą się na przykład ze sprzętu AGD, chyba że… będzie on naprawdę wypasiony!

Idealny prezent dla zodiakalnej Panny (24.08-22.09)

Panna ceni klasykę i prostotę, nie przepada natomiast za przepychem. Osoba spod tego znaku zodiaku uwielbia porządek, nie warto jednak prezentować jej kolejnych wymyślnych środków do czyszczenia. W jej przypadku najlepiej celować w prezenty jak najbardziej uniwersalne. Może to być zestaw herbat z różnych stron świata czy sprzęt do jogi. Pamiętajmy również, że dana rzecz musi się Pannie przydać, w przeciwnym razie nie będzie zadowolona. Przede wszystkim zwracajmy także uwagę na jakość wykonania – prezent nie musi być markowy, ale powinien być jak najlepszej jakości. Im prostszy pomysł na podarunek, tym lepiej!

Chociaż nawet niezadowolona z prezentu Panna będzie robić dobrą minę do złej gry, to warto unikać prezentów kiczowatych i złej jakości. Nie spodobają się jej raczej historyczne pamiątki, chyba że będzie mogła je ponownie użyć. Należy także odpowiednio trafić w dość wybredny gust Panny, na przykład nieczęsto spodobają jej się rzeczy vintage, chyba że naprawdę są z wyższej półki. Jeżeli natomiast celujemy w ubrania, to musimy pamiętać, aby miały dobry skład!

Idealny prezent dla zodiakalnej Wagi (23.09-22.10)

Zodiakalna Waga kieruje się przede wszystkim estetyką, stawiając na wizualną jakość przedmiotów. Prezent może być zupełnie niepraktyczny, ale musi być piękny. Zwłaszcza, jeżeli przy okazji jest bardzo unikatowy. Waga ucieszy się z ozdobnych szkatułek, porcelanowych figurek czy oryginalnych obrazów. Uwielbia wszystkie dekoracyjne drobiazgi. Ucieszy się również z eleganckich pamiątek czy ekskluzywnie wydanej książki. Jednak najlepszym prezentem dla zodiakalnej Wagi będzie biżuteria! Osoba spod tego znaku zodiaku uwielbia stroić się i błyszczeć, a piękne ozdoby zawsze znajdują u niej uznanie. Nie musi być to najdroższa broszka czy ekskluzywne kolczyki – ważne, aby cieszyły oko. Innym dobrym pomysłem będą egzotyczne, pięknie zapakowane smakołyki. Bo to właśnie eleganckie zapakowanie będzie dla Wagi bardzo istotne.

Absolutnie nie należy Wagi obdarowywać używanymi przedmiotami. Waga nie polubi także rzeczy źle wykonanych, choćby niewiadomo jak drogich.

Idealny prezent dla zodiakalnego Skorpiona (23.10-21.11)

Tajemniczy Skorpion na pewno nie zdradzi, o czym naprawdę marzy. Z tego względu w przypadku osoby spod tego znaku zodiaku należy postawić na klasykę. Najlepiej jednak w miarę możliwości zgrać prezent z upodobaniami obdarowywanego. Unikajmy w zakupach dla Skorpiona ekstrawagancji. I chociaż bardzo trudno trafić w jego gust, to zawsze sprawdzi się coś intrygującego i tajemniczego. Skorpion nie ucieszy się ze sprzętu AGD czy skrzynki z narzędziami, ale bardzo zaciekawi go album pełen zdjęć nawiedzonych miejsc czy perfumy o oryginalnym i zmysłowym zapachu.

Tego znaku zodiaku nie ucieszą rzeczy przewidywalne i nudne. On potrzebuje dawki adrenaliny czy impulsu do poszukiwania czegoś nowego. Może dobrym pomysłem będzie więc karnet na lot balonem czy skok na bungee?

Idealny prezent dla zodiakalnego Strzelca (22.11-21.12)

Aktywny i towarzyski Strzelec potrzebuje czegoś, co naładuje go pozytywną energią. Ucieszy się zwłaszcza z czegoś, co będzie mógł wykorzystać z przyjaciółmi. Mogą to więc być gry planszowe czy towarzyskie. Dodatkowo chyba każdy Strzelec uwielbia niespodzianki, więc im oryginalniejszy przedmiot, tym lepiej! Osobie spod tego znaku zodiaku, która lubi ruch, z pewnością przyda się sprzęt sportowy czy płyta DVD z kursem tańca. Strzelec uwielbia również  zabawę, a także zajęcia kreatywne. Zakupmy mu więc farby i sztalugę, aby mógł „wyżyć się” artystycznie. Dodatkowo warto sprezentować mu mapy czy przewodniki turystyczne – prawie każdy Strzelec lubi podróże w ciekawe zakątki świata!

W przypadku tego znaku zodiaku nie warto inwestować w rzeczy przyziemne i nudne. Strzelcom absolutnie do gustu nie przypadną ciepła piżama, kolorowe skarpetki czy akcesoria kuchenne.

Idealny prezent dla zodiakalnego Koziorożca (22.12-19.01)

Dobrze zorganizowany Koziorożec uwielbia rzeczy praktyczne i dobrej jakości. Najlepiej w jego przypadku postawić na „pewniaki” – drogi portfel, markowy długopis, pięknie oprawiony kalendarz. Również sprzęt komputerowy powinien ucieszyć skomputeryzowanego Koziorożca. Przedmiot, jaki mu ofiarujemy, musi przede wszystkim być trwały. Jeżeli więc planujemy zakupić coś jednorazowego, to ten znak zodiaku raczej się z tego nie ucieszy. Niekoniecznie jednak podarunki dla Koziorożca muszą być bardzo drogie – on ucieszy się także z przedmiotów drobniejszych, ale dobrej jakości.

Osoba spod tego znaku zodiaku nie znosi rzeczy, które po jakimś czasie wylądują w piwnicy bądź na strychu. Dosyć poważny Koziorożec raczej nie ucieszy się z czegoś, co w założeniu miało być zabawne, a w nim nie wzbudziło nawet uśmiechu.

Idealny prezent dla zodiakalnego Wodnika (20.01-18.02)

Wodnik nie jest najłatwiejszą osobą do obdarowania. Nie znosi rzeczy przypadkowych, używanych, nie niosących ze sobą żadnej historii. Warto podczas wyboru prezentu mieć na uwadze najnowsze trendy. Wodnik jest osobą niezwykle światową, podążającą za najnowszą modą. Przykłada on również wagę do sposobu, w jaki dana rzecz została wykonana. Najlepiej odpuścić sobie kosmetyki testowane na zwierzętach oraz produkty mające szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Co więc można kupić Wodnikowi? Nowoczesną biżuterię, płytę CD z najnowszymi piosenkami ulubionego zespołu czy premierę powieści popularnego autora. Ważne, aby podarunek był praktyczny, a jednocześnie pełnił funkcję rozrywkową.

Wodnik nie ucieszy się z czegoś szarego, starego i używanego. Ten znak zodiaku raczej nie bywa w lumpeksach czy na bazarach, więc także i my nie powinniśmy szukać tam dla niego prezentu.

Idealny prezent dla zodiakalnych Ryb (19.02-20.03)

Osoba spod znaku Ryb ma ogromną wyobraźnię i często buja w obłokach. Uwielbia także wszelkie wydarzenia kulturalne. Ucieszy się więc z biletu do teatru czy kina albo z książki czy płyty CD. Rybie powinna spodobać się także gra komputerowa czy aparat fotograficzny, którym będzie mogła uwieczniać ważne momenty w życiu. Osoba spod tego znaku zodiaku z pewnością ucieszy się z wszelkich magicznych i unikatowych rzeczy – własnoręcznie zrobionego, wzorzystego koca czy przeróżnych amuletów z prawdziwych kamieni. Rybę z pewnością zadowolą również inne tajemnicze i związane z ezoteryką przedmioty – może warto zakupić jej karty tarota?

Unikajmy natomiast rzeczy, które będą funkcjonalne, ale nudne i przewidywalne. Ryba nie lubi dostawać bielizny, zestawów majsterkowicza czy sprzętu AGD. Jej prezentem marzeń nie będzie także z pewnością zaproszenie na huczną imprezę.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 10:02