StoryEditorHOROSKOP KWIATOWY

Pannie sprzyja aster, a amuletem Lwa jest róża. Jaki kwiat pasuje do twojego znaku zodiaku?

12.01.2023., 08:00h

Nie tylko gwiazdy mogą mieć szczególne znaczenie. Magiczną moc przypisuje się bowiem również kwiatom. Każda z roślin może okazać się talizmanem, który będzie sprzyjał osobom urodzonym w danym przedziale czasowym. Jaki kwiat jest najlepszy dla danego znaku zodiaku?

Horoskop kwiatowy dla Barana (21.03-19.04)

Amuletem kwiatowym zodiakalnych Baranów urodzonych od 21 do 31 marca jest tojad, nazywany również wilczym zielem. Ta roślina charakteryzuje osoby nieco egocentryczne, lecz serdeczne i zawsze chętne do pomocy. Są one inteligentne i mają oryginalne poczucie humoru.

Z kolei zodiakalne Barany urodzone od 1 do 10 kwietnia powinny zwrócić uwagę na geranium. Ta roślina nazywana jest również anginką i ma właściwości lecznicze. Osoby urodzone w pierwszej połowie kwietnia są osobami optymistycznie podchodzącymi do życia i często mają bardzo szalone pomysły. Każdy z nich starają się jednak realizować i prawie zawsze im się to udaje!

Od 11 do 19 kwietnia nastaje natomiast czas hortensji. Roślina ta wskazuje na osoby dobroduszne, które uwielbiają pomagać innym. Ich największą wadą jest natomiast nierozważne wydawanie pieniędzy.

Horoskop kwiatowy dla Byka (20.04-22.05)

Zodiakalnym Bykom urodzonym w ostatnich dniach kwietnia, czyli od 21 do 30, patronuje dalia. Oznacza ona osobę, która myśli trzeźwo i realistycznie, mocno stąpającą po ziemi. Inni powinni zazdrościć jej jednak siły i wytrwałości – nigdy się nie załamuje, a gdy coś sobie zaplanuje, to zawsze zrealizuje plany.

Osobom urodzonym od 1 do 10 maja towarzyszyć powinny konwalie. Konwalia wskazuje na osobę, która uwielbia uciekać od zgiełku świata na łono przyrody. Te zodiakalne Byki uwielbiają naturę – podczas wypoczywania na zewnątrz zawsze nastrajają się pozytywnie!

W okresie od 11 do 22 maja króluje natomiast kaczeniec. Oznacza on osobę, która jest bardzo przywiązana do swoich poglądów, co często przysparza jej wrogów. Urodzone w tym czasie Byki potrafią zawzięcie walczyć o swoje, lecz są za bardzo wybuchowe.

Horoskop kwiatowy dla Bliźniąt (23.05-21.06)

Osobom urodzonym od 23 do 31 maja patronuje margerytka. Bliźnięta, których talizmanem jest ta roślina, często flirtują i nawiązują nowe znajomości. Niespecjalnie przywiązują również wagę do wierności, przez co często znajdują się w sytuacji niestabilności miłosnej.

Osobom, które przyszły na świat między 1 a 11 czerwca przypisuje się dzwonek. Oznacza on osobę, która ma w życiu wiele szczęścia. Często przekłada się to na sukcesy finansowe. Bliźnięta urodzone w tym czasie uwielbiają wszelkie dyskusje, w których mogą zderzyć różne punkty widzenia i wymienić się doświadczeniami.

Amuletem osób urodzonych od 12 do 21 czerwca jest stokrotka, Osoby-stokrotki świetnie sprawdzą się w roli negocjatorów, gdyż często pozostają neutralne w sądach. Potrzebują ciągłych zmian i niespodzianek, ponieważ najbardziej nie znoszą rutyny.

Horoskop kwiatowy dla Raka (22.06-22.07)

Od 22 czerwca do 1 lipca nadchodzi czas tulipana. Wskazuje on na postać tajemniczą i skrytą, którą bardzo trudno jest zrozumieć osobom z zewnątrz. Zodiakalne Raki urodzone w tym okresie często miewają huśtawki nastrojów, a wobec swoich drugich połówek są krytyczne i wymagające.

Z kolei amuletem osób urodzonych od 2 do 12 lipca jest lilia wodna. Urodzeni w tym czasie są niezdecydowani, a wszelkie źródła własnych porażek widzą w świecie zewnętrznym. Te zodiakalne Raki są bardzo przewrażliwione i często szukają problemów tam, gdzie ich nie ma.

Osobom urodzonym od 13 do 22 lipca patronuje fiołek. Roślina ta wskazuje na osobę będącą dobrym partnerem i rodzicem, odpowiedzialną i wierną. Fiołek najbardziej na świecie ceni poczucie bezpieczeństwa, stąd jego przywiązanie do ciepła domowego ogniska. Uwielbia również stabilizację na wszystkich polach życia.

Horoskop kwiatowy dla Lwa (23.07-23.08)

Od 23 lipca do 2 sierpnia panuje czas dzikiej róży. To osoba namiętna i uwielbiająca ryzyko oraz dobrą zabawę. Chętnie żyje ponad stan, urządza także szalone i kosztowne przyjęcia. Ten zodiakalny Lew jest uwielbiany w towarzystwie, wręcz rozchwytywany. Zawsze znajdzie również sposób na zarobienie pieniędzy.

Osobom urodzonym od 3 do 12 sierpnia sprzyja słonecznik. Słoneczniki to energiczni odkrywcy i dobrzy mówcy. Często odnoszą oni sukcesy w polityce. Charakteryzuje ich jednak bardzo wyniosła postawa, przez co urodzonym wówczas Lwom trudno znaleźć szczęście w sferze uczuciowej.

Z kolei zodiakalnym Lwom urodzonym między 13 a 23 sierpnia patronuje róża. Charakteryzuje ona osoby odznaczające się urokiem osobistym i często niezwykle atrakcyjne, lecz próżne. Uwielbiają one komplementy. Pochlebstwa to najprostsza droga do serca róży, która jest również dosyć naiwna.

Horoskop kwiatowy dla Panny (24.08-22.09)

Od 24 sierpnia do 2 września przychodzi czas na hibiskus. Osoby urodzone w tym czasie mają niezwykłe poczucie humoru, dzięki któremu potrafią rozładować każdą sytuację. Są życzliwe i bardzo często neutralne w swoich sądach, gdyż unikają konfliktów. Hibiskusy cechuje również bezradność wobec problemów finansowych.

Osobom urodzonym od 3 do 12 września patronują wdzięczne goździki. Roślina ta charakteryzuje osoby szczerze, nie potrafiące owijać w bawełnę. Brzydzą się one fałszem. Nie umieją jednak przyjmować krytyki i często się obrażają. Bardzo łatwo je zranić.

Amuletem zodiakalnych Panien urodzonych od 13 do 22 września jest aster. Osoby te odznaczają się nieustanną chęcią pomocy osobom potrzebującym. Niestety ta cecha ich charakteru sprawia, że bardzo często są wykorzystywane przez innych. Nie potrafią również rozpoznać toksycznych relacji i bardzo przywiązują się do ludzi.

Horoskop kwiatowy dla Wagi (23.09-22.10)

Zodiakalnym Wagom urodzonym od 23 września do 3 października sprzyja wrzos. Osoba taka jest dyskretna w swoich sądach. Nie znosi powierzchownego oceniania, także przez pryzmat wyglądu. Jej największą wadą jest jednak nieumiejętność mówienia otwarcie o kwestiach spornych. Osoba-wrzos nigdy nie powie, co naprawdę jej leży na sercu.

Kamelia to kwiat osób urodzonych od 4 do 13 października. Wszędzie, gdzie kamelie się pojawią, od razu zaczyna panować pogodny nastrój. Osoby te cenią sobie harmonię, ciszę i spokój. Nie lubią, gdy wiele się wokół nich dzieje. Są skromne i urocze, a przy tym cieszą się niezwykłym powodzeniem u płci przeciwnej.

Bez lilak to kwiat tych, którzy przyszli na świat od 14 do 22 października. Te osoby to urodzeni dyplomaci, którzy jednak uwielbiają być w centrum uwagi. Ich natura jest pełna sprzeczności – z jednej strony uwielbiają spędzać czas w domowym zaciszu, z drugiej przepadają za wielkimi imprezami.

Horoskop kwiatowy dla Skorpiona (23.10-21.11)

Zodiakalnym Skorpionom urodzonym od 23 października do 2 listopada sprzyja frezja. Takie osoby trudno jest rozgryźć, gdyż nie pokazują zbytnio swoich uczuć. Na zewnątrz zachowują zimną krew, lecz w środku aż się w nich gotuje. Bardzo często nie potrafią panować nad stresem.

Osoby, które urodziły się między 3 a 12 listopada powinny zwrócić uwagę na orchideę. Mają one rozwiniętą intuicję i są niezwykle ambitne. Zawsze osiągają to, co sobie zamierzyły – wszystko to dzięki wytężonej pracy. Osoby-orchidee mają również szczęście w miłości.

Od 13 do 21 listopada przychodzi czas na piwonię. Ta roślina to symbol wierności. Oznacza ona osobę, która nigdy nie zawodzi i zawsze dotrzymuje słowa. Można powierzyć jej wszelkie tajemnice – jest niezwykle dyskretna. Ma niezwykłą zdolność pojawiania się wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Horoskop kwiatowy dla Strzelca (22.11-21.12)

Zodiakalne Strzelce urodzone między 22 listopada a 2 grudnia charakteryzują mieczyki. To osoby, którym nie można do końca zaufać, gdyż uwielbiają plotkować. Są także bardzo rozmowne, wręcz nieustannie paplają. Mimo tych wad nie można odmówić im przedsiębiorczości. Zawsze dobrze lokują pieniądze.

Amuletem osób urodzonych od 3 do 12 grudnia jest mniszek lekarski. Nie potrafią one prowadzić zwykłego życia, gardzą nudą i codziennością. Poszukują sławy, bogactwa i wiecznych podniet. W swoich planach mogą posunąć się naprawdę daleko, lecz nie umieją kłamać.

Osobom urodzonym od 13 do 21 grudnia patronuje lotos. Te zodiakalne Strzelce muszą być w ciągłym ruchu, wszędzie ich pełno. Mają one sporo uroku i mimo swych kontrowersyjnych zachowań są bardzo lubiane. Często łamią konwenanse, nie po drodze im ze skostniałymi zasadami i stereotypami.

Horoskop kwiatowy dla Koziorożca (22.12-19.01)

Zodiakalne Koziorożce urodzone między 22 a 31 grudnia charakteryzuje szarotka. To osoby odpowiedzialne, zrównoważone, twardo stąpające po ziemi. Są wiernymi przyjaciółmi i zawsze można na nich liczyć. Mają niezwykłą zdolność skutecznego pocieszania każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji.

Goryczka oznacza osoby urodzone między 1 a 10 stycznia. Roślina ta symbolizuje delikatność i wrażliwość. Taką osobę bardzo łatwo urazić. Źle znosi wszelkie awantury, o które później się obwinia. Jest jednak bardzo oszczędna i praktyczna.

Z kolei oset przynależy osobom urodzonym od 11 do 19 stycznia. Bardzo często te zodiakalne Koziorożce poświęcają się pracy. Są sumienne i wytrwałe. Marzą o idealnej miłości, jednak najczęściej w kontaktach międzyludzkich boją się ryzykować i pójść na żywioł.

Horoskop kwiatowy dla Wodnika (20.01-18.02)

Między 20 a 31 stycznia króluje nieśmiertelnik. Osoby, które urodziły się w tym okresie cechuje umiejętność rozbawienia każdego, nawet największego gbura. Uwielbiają prowadzić wszelkie rozmowy. Choć uchodzą za dusze towarzystwa i osoby otwarte, to nie umieją otworzyć się przed innymi w stu procentach.

Osobom urodzonym od 1 do 10 lutego patronuje jemioła. Ta niezwykła roślina charakteryzuje tych, którzy są ciekawscy i często szukają przygód. Wszędzie ich pełno, uwielbiają również eksperymentować z wyglądem. Często zmieniają pracę czy miejsce zamieszkania.

Amuletem zodiakalnych Wodników, które przyszły na świat między 11 a 18 lutego, jest kosmos. Takie osoby przyciągają ludzi jak magnes, mają więc licznych adoratorów wśród płci przeciwnej. Często uciekają w świat fantazji, snując plany o idealnym życiu. Wierzą również w magię.

Horoskop kwiatowy dla Ryb (19.02-20.03)

Zodiakalnym Rybom urodzonym od 19 do 29 lutego patronuje mimoza. Roślina ta oznacza osobę zmienną, która nigdy nie jest stała w uczuciach. Często jej zachowanie potrafi zmienić się o 360 stopni. Zawsze się spieszy, ciągle za czymś goni.

Rośliną osób urodzonych od 1 do 10 marca jest mak. Mają one artystyczne dusze, są jednak nieco flegmatyczne. Bardzo lubią pomagać innym ludziom, jednak najczęściej robią to, gdy mogą odnieść jakąś korzyść. Nie lubią one wysiłku fizycznego i przemęczania się.

Osoby, które przyszły na świat od 11 do 20 marca powinny zwrócić uwagę na lilię. Ten piękny kwiat charakteryzuje tych, którzy są nieodporni na krytykę. Nie lubią rad, bardzo łatwo jest je urazić. Prawie nigdy nie mówią, co naprawdę im leży na sercu.

Kamila Berthold 
Fot. Pixabay

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 22:17