StoryEditorROŚLINY I ASTROLOGIA

Rośliny doniczkowe dla każdego znaku zodiaku

13.08.2023., 09:00h
Rośliny doniczkowe znajdujące się w naszych domach mają na nas ogromny wpływ. Przy wyborze konkretnych gatunków nie kierujmy się wyłącznie jednym kryterium. Aby rośliny jak najlepiej na nas oddziaływały, uspokajały lub pobudzały kreatywność, wybierajmy je także mając na uwadze naszą osobowość! Jakie kwiaty powinny znaleźć się u osoby spod danego znaku zodiaku?

Rośliny doniczkowe dla Barana (21.03-19.04)

image

Rośliny doniczkowe dla Barana (21.03-19.04)

FOTO: Pixabay

Osoby spod znaku barana są bardzo wytrwałe, stanowcze, odznaczające się wielką siłą duchową. Uważane są też za lojalnych przyjaciół oraz dobrych liderów grupy. Ludzie urodzeni między 21 marca a 19 kwietnia uwielbiają być w centrum uwagi i z tego względu przepadają za różnymi przyjęciami czy imprezami. Ich spontaniczność i dynamizm idzie też w parze z niezwykłą dumą, wysokim poczuciem własnej wartości i chęcią wygrywania.

Barany lubią te rośliny, które pięknie się prezentują i robią spore wrażenie. Ważna będzie dla nich odpowiednia pielęgnacja, aby jego zieloni podopieczni zawsze zachwycali. Rośliny idealne dla osób spod znaku barana to:

 • kalatee;
 • eukaliptusy;
 • eszewerie;
 • chamedory wytworne.

Rośliny doniczkowe dla Byka (20.04-22.05)

image

Rośliny doniczkowe dla Byka (20.04-22.05)

FOTO: Pixabay

Byki charakteryzuje upór oraz dążenie do celu za wszelką cenę. Mimo to osoby spod tego znaku zodiaku nie przepadają za zobowiązaniami, wolą mieć jak najmniej obowiązków. Potrzebują wiele spokojnych chwil, relaksu w otoczeniu jasnym, ciepłym. Dla nich starannie wykonany plan to podstawa. Dodatkowo są niezwykle wierne własnym decyzjom czy przekonaniom. Byki są szczególnie godne zaufania. Uwielbiają przebywać w gronie rodziny i szybko zjednują sobie przyjaciół.

Bykom podpasują te rośliny, które są raczej przewidywalne, proste w uprawie i charakteryzujące się pięknymi, zielonymi liśćmi. Ponieważ osoby urodzone między 20 kwietnia a 22 maja nie lubią niespodzianek, stawiają raczej na prostotę i tradycyjny wygląd roślin doniczkowych. W tym przypadku sprawdzą się więc:

 • beukarnee wygięte;
 • filodendrony pnące;
 • figowce dębolistne;
 • fikusy benjamina.

Rośliny doniczkowe dla Bliźniąt (23.05-21.06)

image

Rośliny doniczkowe dla Bliźniąt (23.05-21.06)

FOTO: Pixabay

Osoby spod znaku bliźniąt zawsze są w ruchu, lecz trudno im ze wszystkim się wyrobić. Często biorą na siebie sporo obowiązków, z których jednak najczęściej dobrze się wywiązują. Bliźnięta uwielbiają przygody, ich życie to jedna wielka zmiana. Pasjonują się wieloma zagadnieniami, często zmieniają swoje zainteresowania, dążą do poszerzania horyzontów. Bardzo lubią się uczyć, co przychodzi im niezwykle łatwo. Ponieważ osoby urodzone między 23 maja a 21 czerwca nie zawsze są stanowcze i często modyfikują już raz podjęte decyzje, trudno jest im doprowadzić każde działanie do końca.

Dla bliźniąt idealnie sprawdzą się rośliny, które będą łatwe w uprawie. Kwiatom doniczkowym nie powinny szczególnie przeszkadzać gwałtowne zmiany czy zdarzając się błędy w pielęgnacji. Idealne okażą się:

 • aloesy;
 • bluszcze;
 • oplątwy;
 • kaktusy.

Rośliny doniczkowe dla Raka (22.06-22.07)

image

Rośliny doniczkowe dla Raka (22.06-22.07)

FOTO: Pixabay

Raki z łatwością potrafią zaadaptować się do nowych warunków. To osoby odznaczające się sporą elastycznością. Dodatkowo bardzo lubią wyzwania. Im ambitniejsze – tym lepiej! Na osobach spod tego znaku zodiaku można polegać, są świetnymi słuchaczami i potrafią zachować sekrety dla siebie. To jednak także ludzie bardzo wrażliwi, potrzebujący wokół siebie osób lojalnych i szczerych. Wynika to z faktu, że często czują się niepewnie, nie potrafią być stanowczy w podejmowanych wyborach. Te skryte i nieśmiałe osoby dużo rozmyślają, często wracają do przeszłości. Z tego wynika ich sentymentalizm i stałość w uczuciach.

Rakom szczególnie do gustu przypadną rośliny delikatne, a przy tym bardzo tradycyjne, przypominające dobre chwile z przeszłości. Idealne rośliny dla osób urodzonych między 22 czerwca a 22 lipca to:

 • szparagi ozdobne;
 • zielistki;
 • paprocie;
 • mimozy.

Rośliny doniczkowe dla Lwa (23.07-23.08)

image

Rośliny doniczkowe dla Lwa (23.07-23.08)

FOTO: Pixabay

Dla lwów najważniejszy jest relaks – po prostu nie lubią się przemęczać. Z tego względu często osoby te kojarzy się z ciepłymi uczuciami i spokojem. Ich bardzo ważną cechą charakteru jest ogromna charyzma, którą bardzo lubią się popisywać. Lwy mają także wiele talentów, rozwijają sporo pasji. Przyjaciel spod tego znaku zodiaku będzie bardzo oddany, wspierający i pomocny. Mimo to osoby urodzone między 23 lipca a 23 sierpnia chcą być zawsze podziwiane, a dodatkowo lubią mieć rację. Potrafią przekonać prawie każdego do swoich poglądów.

Dla lwów sprawdzą się kwiaty doniczkowe podobne do ich – nieco kapryśne, lecz piękne i budzące uzasadniony zachwyt. Przyciągające uwagę rośliny to zwłaszcza te o kolorowych bądź wzorzystych liściach. Wśród najlepszych wyborów dla lwów można wymienić:

 • strelicje królewskie;
 • begonie królewskie;
 • juki;
 • monstery.

Rośliny doniczkowe dla Panny (24.08-22.09)

image

Rośliny doniczkowe dla Panny (24.08-22.09)

FOTO: Pixabay

Osoby spod znaku panny uwielbiają ład, porządek i stabilizację. Są dobrymi strategami, zawsze myślą logicznie, bardzo cenią spokój. Mimo to potrafią być łatwowierne, gdyż dość często bujają w obłokach. Porządek u tych ludzi musi panować nie tylko w otoczeniu zewnętrznym, ale również w życiu wewnętrznym. Każda panna jest bardzo skrupulatna i dba o najmniejsze szczegóły, bowiem wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. To sprawia, że panny są idealnymi organizatorami.

Osoby urodzone między 24 sierpnia a 22 września pokochają te kwiaty doniczkowe, które będą wymagały od nich regularnej opieki. Najlepsze okażą się te gatunki, które trzeba przycinać oraz formować w różne kształty. Panny powinny wybrać:

 • bananowce;
 • storczyki;
 • wszelkie gatunki w formie bonsai;
 • maranty.

Rośliny doniczkowe dla Wagi (23.09-22.10)

image

Rośliny doniczkowe dla Wagi (23.09-22.10)

FOTO: Pixabay

Wagi zawsze dążą do harmonii – zarówno w życiu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Bardzo lubią aktywność, łagodzą ją jednak potrzebą odpoczynku i lenistwa. Rzadko podejmują decyzje spontanicznie, bardzo lubią przeanalizować sytuację. Osoby urodzone między 23 września a 22 października to świetni uczniowie, którzy czerpią ogromną przyjemność z nauki. Najbardziej cenią uczciwość oraz zdrowie. Wagi nie znoszą konfliktów, są bardzo życzliwe i zawsze dążą do zjednania sobie sympatii innych ludzi. To także osoby, które obdarzone są sporym zmysłem estetyki.

Wagom przypadną do gustu zwłaszcza rośliny, które mają bardzo kolorowe i fantazyjne liście bądź okazałe kwiaty. Dla tych osób najlepsze będą:

 • starce Rowleya;
 • sansewierie gwinejskie;
 • skrzydłokwiaty;
 • pieniążeki.

Rośliny doniczkowe dla Skorpiona (23.10-21.11)

image

Rośliny doniczkowe dla Skorpiona (23.10-21.11)

FOTO: Pixabay

Skorpiony wręcz rozpiera energia. Nic dziwnego więc, że łatwo ulegają silnym emocjom. Osoby urodzone między 23 października a 21 listopada są znane ze swej silnej, ognistej natury. To niesamowite osobniki, silnie indywidualne, a przy tym dobrze radzące sobie w sytuacjach trudnych i nietypowych. To także osoby zagadkowe, tajemnicze, odważne, lubiące się wyróżniać. Osobowość skorpionów jest bardzo zróżnicowana. Potrafią narzucić innym swoje zdanie. Są także bardzo pamiętliwe, nie warto więc z nimi zadzierać!

Skomplikowaną naturę skorpionów dobrze oddadzą rośliny radzące sobie nawet w skrajnych warunkach. Idealnie pasować będą:

 • draceny wonne;
 • muchołówki amerykańskie;
 • aspidistry wyniosłe;
 • oplątwy niebieskawe.

Rośliny doniczkowe dla Strzelca (22.11-21.12)

image

Rośliny doniczkowe dla Strzelca (22.11-21.12)

FOTO: Pixabay

Prawie każdy strzelec to cieszący się życiem, niepoprawny optymista. Osoby spod tego znaku zodiaku nie znoszą nudy i rutyny. Są bardzo otwarte na nowe doświadczenia, lubią odkrywać i eksplorować. Nic więc dziwnego, że uwielbiają podróże – zarówno geograficzne, jak i duchowe. Uwielbiają uczyć się nowych rzeczy i z tego względu potrzebują sporo wolności, muszą mieć przecież czas na własny rozwój oraz na swoje zamiłowania. Strzelce są entuzjastycznie nastawione do innych i potrzebują towarzystwa.

Dla strzelców, które nie lubią nudy, idealnie sprawdzą się nieprzewidywalne gatunki roślin. Świetne będą także te, które kuszą nietuzinkowym wyglądem. Osobom urodzionym między 22 listopada a 21 grudnia do gustu przypadną z pewnością:

 • fiołki afrykańskie;
 • alokazje;
 • grubosze;
 • wilczomlecze trójżebrowe.

Rośliny doniczkowe dla Koziorożca (22.12-19.01)

image

Rośliny doniczkowe dla Koziorożca (22.12-19.01)

FOTO: Pixabay

Koziorożce to osoby poważne, mające we krwi nieco mroczne bądź sarkastyczne poczucie humoru. Są niezwykle pracowite, a przy tym wytrwałe. Często postrzegane są jako nudne, bo charakteryzuje je drobiazgowość i stałość w tym, co robią. Ludzie urodzeni między 22 grudnia a 19 stycznia nie są bardzo wylewni, ale odznaczają się szczerością. Mają bogate życie wewnętrzne, które bardzo pielęgnują. Dla nich wnętrze jest ważniejsze, niż zewnętrzna powłoka. Sporo wymagają nie tylko od siebie, ale także od najbliższego otoczenia.

Koziorożcom do gustu przypadną rośliny rosnące i kwitnące wolno, wymagające sporo czasu i wytrwałej pielęgnacji. Do osobowości tych osób pasować będą:

 • kawowce;
 • pachiry wodne;
 • bazylie pospolite;
 • draceny obrzeżone.

Rośliny doniczkowe dla Wodnika (20.01-18.02)

image

Rośliny doniczkowe dla Wodnika (20.01-18.02)

FOTO: Pixabay

Każdy wodnik jest niezależny, ale przy tym bardzo otwarty na świat i poznawanie nowych osób czy zdobywanie doświadczeń. Osoby urodzone między 20 stycznia a 18 lutego lubią się wyróżniać. Szybko zjednują sobie ludzi, bowiem obdarzone są sporymi pokładami empatii, miłości i życzliwości. Często jednak potrzebują spokoju, aby móc zregenerować baterie. Niekiedy stają się drażliwe, gdyż zbyt dużo problemów przyjmują na swoje barki. Bardzo często pomagają innym.

Wodniki bardzo lubią rośliny dosyć nietypowe, ale też takie, które będą wymagały ich troski i nieustannej pielęgnacji. W ich przypadku sprawdzą się:

 • zamiokulkasy zamiolistne;
 • epipremnum złociste;
 • jaśminy;
 • areki.

Rośliny doniczkowe dla Ryb (19.02-20.03)

image

Rośliny doniczkowe dla Ryb (19.02-20.03)

FOTO: Pixabay

Ryby to urodzeni marzyciele, często bujający w obłokach. To idealiści, którzy chcieliby zmienić świat. Te osoby zazwyczaj są spokojne, rzadko okazują zmęczenie. Mają jednak swoje przekonania, których praktycznie nigdy nie zmieniają. Nie potrafią się także przyznać do błędu, raczej nie usłyszymy od nich przeprosin. Ludzie urodzeni między 19 lutego a 20 marca to artystyczne dusze, bardzo kreatywne. Czerpią przyjemność z pomagania innym.

Dla ryb idealne będzie otoczenie roślin, które skutecznie pobudzą kreatywne pokłady ich duszy. Świetnymi wyborami będą egzemplarze odznaczające się przyjemnym zapachem bądź pięknymi kwiatami. Przykładem tego typu roślin są:

 • fitonie;
 • drzewka szczęścia;
 • aglaonemeny zmienne;
 • anginki.

Kamila Berthold
Fot. Pixabay

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 21:54