StoryEditorŻycie gwiazd - Kasia Solejuk

Jak dziś wygląda Kasia z serialu "Ranczo"?

"Ranczo" przez 10 lat gościło w domach Polaków i bawiło do łez każdego widza. Dziś, choć powtarzane, budzi wiele uśmiechu i wspomnień. W trakcie emisji serialu na ekranie pojawiało się wiele dzieci, grających potomstwo poszczególnych filmowych małżeństw. Jedną z nich była Anna Stępień, wcielająca się w rolę Kasi Solejuk. Co dziś u niej słychać?

Anna Stępień zniknęła z ekranów

Wiele dziecięcych gwiazd, którym rodzice umożliwiają grę w serialach czy filmach, staje u progu życiowej kariery. Nie trzeba długo się zastanawiać, by przywołać postacie takie jak Michał z "Ojca Mateusza", w którego rolę wcielił się Maciej Musiał, Bożenka z "Klanu", czyli postać budowana przez lata przez Agnieszkę Kaczorowską, czy chociażby Dorotka z "Rodziny zastępczej", którą wykreowała Wiktoria Gąsiewska. Zdarza się jednak, że wraz z upływem lat młodzi adepci sztuki aktorskiej rezygnują z dalszej kariery na rzecz nauki czy rozwijania pasji niezwiązanych z aktorstwem. Tę drogę najprawdopodobniej wybrała Anna Stępień, czyli serialowa Kaśka Solejuk, córka Macieja (Sylwester Maciejewski) i Kazimiery (Katarzyna Żak) Solejuków.

Jaka była Kaśka Solejuk?

Widzowie z pewnością zapamiętali Kasię Solejuk jako jedyną córkę Kazimiery i Macieja spośród siódemki dzieci, których doczekało się serialowe małżeństwo. Postać grana przez Annę Stępień budziła wiele sympatii. Kasia była skromną, mądrą dziewczyną, która chętnie się uczyła i starała się pomagać ludziom w potrzebie. Bohaterka odgrywała rolę biednego dziecka, dlatego nosiła zniszczone ubrania, a włosy miała związywane w skromne kucyki.

Kasia była postacią o wielkim sercu. Któż nie pamięta kultowego odcinka, w którym profesor Witebski załamany po wyjeździe Francesci do Włoch wpadł w szpony nałogu alkoholowego, a nastoletnia Kasia, zobowiązana do pilnowania nauczyciela niebędącego w stanie dokończyć powieści, przejęła klawiaturę zmęczonego życiem Witebskiego i napisała historię za niego?

Choć postać grana przez Stępień była cicha, to umiała zadbać o swoje bezpieczeństwo. "A rusz mnie pan tylko to tacie i braciom powiem! Marmeladę z pana zrobią!" tymi słowami w jednym z odcinków postawiła się agresywnemu Myćce, który groził jej pięściami po tym, jak przyznała policjantowi, że widziała, jak mężczyzna kopnął szczenną sukę.

Ponad wszystko Kasia ceniła swoją pracowitą mamę, która wspierała ją w nauce. Dziewczyna jak nikt inny ucieszyła się z faktu, że Solejukowa obroniła licencjat i zwołała braci, by uczcić sukces matki kieliszkiem szampana.

Postać Kasi Solejukowej pojawiała się w prawie każdym sezonie "Rancza". Sceny, w których pojawiała się postać grana przez Annę Stępień były częściej drugo- niż pierwszoplanowego, co nie zmienia faktu, że skromna Kasia z pewnością jest wspominana przez widzów z sympatią.

Co dziś robi Anna Stępień?

Niestety, wraz z wyemitowaniem ostatniego odcinka "Rancza" w 2016 r. widzowie pożegnali się z Kasią Solejuk graną przez Annę Stępień. Kobieta nie pojawiła się w innych serialach ani filmach. Poza "Ranczem" wystąpiła jedynie w serialu "Halo Hans" w 2007 r., co jak widać, miało miejsce w latach, gdy Stępień stawiała pierwsze kroki przed kamerą. Dziś jest 25-letnią, młodą kobietą. Aktorka ukończyła studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i nie występuje już w telewizji.

Czy kiedykolwiek "Ranczo" wróci na ekrany?

Choć od wielu lat nie milkną pogłoski o pozostawionych przez zmarłego scenarzystę Andrzeja Gembrowicza scenariuszu do filmu "Ranczo. Zemsta wiedźm", który został zmodyfikowany po śmierci Pawła Królikowskiego (Kusy), to nic nie wskazuje na to, by miał on powstać. Nie pociesza również fakt, że zburzono chatkę Babki Zielarki (Grażyna Zielińska), która zaniedbana po wyjeździe ekipy filmowej, została zniszczona i groziła zawaleniem.

oprac. Justyna Czupryniak

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 18:39