StoryEditorNiezwykły projekt

Magiczny dom Margaret blisko lasu jest jak z bajki!

06.03.2024., 18:00h
Las i przyroda wdziera się do nowego domu znanej piosenkarki. Wnętrze jest magiczne, a jednocześnie ultranowoczesne. Jak prezentują się te niebanalne cztery kąty?

Projekt domu to koncept niezwykły. Zachwycają rozwiązania projektowe – bajkowe zaokrąglenia dające wrażenie domku z innego świata. Jest tam trochę jak w jaskini, a trochę jak w domku leśnych skrzatów. Wnętrze to dzieło Aleksandry Dobrowolskiej-Grobel i Anny Wójcickiej-Legień z Coucou Interiors.

Dom Margaret znajduje się blisko lasu

Dom znajduje się niedaleko Warszawy i jest usytuowany w pobliżu mazowieckiego lasu. Projekt nawiązuje do klasycznego drewnianego domku wiejskiego. Zachwyca nie tylko otoczenie, w środku możemy liczyć na prawdziwy surrealizm. Meble i wyposażenie wnętrza domu Margaret są niczym rozpływające się zegary z obrazu Salvadora Dalego, trudne do uchwycenia, a zarazem przyjemnie miękkie i ciepłe.

Dom Margaret jest zaokrąglony

Dom jest ciepły, przytulny, bardzo obły. Nie mamy żadnych ostrych kątów, wszystko jest obłe w tym domu i zaskakujące chyba też – powiedziała artystka w rozmowie z "Dzień dobry TVN". Wewnątrz królują więc łuki i zaokrąglone kształty, także w niestandardowej zielonej łazience. To właśnie tam znajduje się kamienna umywalka i piękne płytki. 

Kolory we wnętrzach domu Margaret

W pomieszczeniach przeważają kolory naturalne, ziemiste: brązy, beże, zielenie, szarości. Dom funkcjonuje w przestrzeni w totalnej harmonii z otaczającym go lasem. Jest jego przedłużeniem. Uwagę zwraca nietuzinkowa, ręcznie wykonana wyspa kuchenna o zaokrąglonych kształtach z piecem opalanym drewnem. Jej kształt jest jakby organiczny, surowy, przywodzi na myśl stare wiejskie chaty.

Jakie materiały zostały użyte do wykończenia domu?

Przede wszystkim gliniany tynk, beton, mosiądz, drewno. W sercu salonu stoi przepiękna sofa, są też szklane stoliki kawowe i betonowy stół. Uwagę zwracają kolorowe krzesła Big Game od Mustache. A warto zaznaczyć, że gwiazda wcześniej mieszkała w namiocie, następnie w domku holenderskim: No to się zaczęło. Strojenie jesienno domowe. P.S tak – po 2 latach mieszkania w holenderce mam dom. I to jaki. Ale to później – czytamy w opisie do jednego ze zdjęć na Instagramie.

image
Gwiazdy na wsi

Jak Monika Mrozowska z "Rodziny zastępczej" urządziła swój dom na wsi?

Oprac. Angelika Drygas

Fot. Margaret_official/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 18:18