StoryEditorGwiazdy na wsi

Melissa Gilbert z "Domku na prerii" mieszka na farmie i hoduje kurczaki. Jak teraz wygląda?

13.03.2023., 18:00h
Wiele osób zapewne pamięta kultowy amerykański serial telewizyjny pt. „Domek na prerii” będący swobodną ekranizacją książek Laury Ingalls Wilder. Jedną z córek głównego bohatera była Laura, brawurowo grana przez Melissę Gilbert.

Życiorys Melissy Gilbert jest zdominowany przez aktorstwo. Gwiazda już od dziecka pracowała na planie filmowym. Większość życia spędziła w Hollywood. Nie do końca była jednak szczęśliwa. Nieudane małżeństwa, rozwody, pragnienie wolności i obcowania z naturą przywiodły ją do spokojnego domku na zboczu góry.

image

Melissa Gilbert i jej domek na prerii 

FOTO: Melissagilbertofficial/instagram

Melissa Gilbert i jej domek na prerii 

Jej życie odmieniło się, gdy poznała Timothy‘ego Busfielda. Po krótkim czasie para wzięła ślub. Życie w mieście męczyło ich jednak do tego stopnia, że 5 lat temu kupili mały, zrujnowany dom, z dala od metropolii. Brakowało w nim wody i ogrzewania, jednak dom zachwycił ich, czuli, że to ich azyl. Aktorka sama potwierdza, że zawsze chciała mieć ziemię, kurczaki, ogród, być niezależną i żyć w zgodzie z naturą. Nie mniej ważne okazały się motywacje proekologiczne.  

Melissa Gilbert napisała książkę

Małżonkowie samodzielnie odrestaurowali wymarzony dom. Aktorka zaczęła uprawiać warzywa i owoce. Rozpoczęła też hodowlę kurczaków. Chciała wieść ciche i spokojne życie. Aktorka opublikowała książkę zatytułowaną "Back to the Prairie: A Home Remade, A Life Discovered" (ang. Powrót na prerię: odrestaurowany dom, odkryte życie), w której opisała swoje doświadczenia związane z renowacją domu i podzieliła się wskazówkami ogrodniczymi. 

Melissa Gilbert i jej wiejskie życie

Aktorka ciężko pracuje, aby jej dom sprawnie funkcjonował. Posiada piec opalany drewnem, opiekuje się ogrodem i zwierzętami. Sprząta klatki swoim kurom, zbiera jajka, karmi je smakołykami. Wypuszcza je na wolny wybieg. Dogląda ogrodu, opróżnia kompost. Relaksuje się, robiąc na drutach – jest szczęśliwa.

Szczęście na prerii

Melissa Gilbert uwielbia czyste powietrze doliny rzeki Hudson, zapach lasu i jezior, zmiany pór roku. Razem z mężem obserwuje naturę i mieszkające w niej zwierzęta.

„Domek na prerii”

Polska premiera serialu odbyła się 7 września 1985 roku i bardzo szybko zgromadziła szeroką publiczność. W serialu śledzimy losy rodziny, która osiedliła się na niewielkiej farmie niedaleko wioski Walnut Grove w stanie Minnesota. Głównym bohaterem jest Charles Ingalls, jego żona Caroline i ich córki, Laura, Mary, Carrie i Grace. Niemniej ważne są postaci drugoplanowe, jak Nels – właściciel sklepu i jego żona Harriet; ksiądz Robert Alden, czy dr Hiram Baker, miejscowy lekarz i weterynarz. Dzięki serialowi widzowie mogli poznać realia życia w małej amerykańskiej miejscowości pod koniec XIX wieku.

image
Gwiazdy na wsi

Hilary Swank uwielbia swoje życie na ranczu!

Oprac: Angelika Drygas

Fot. melissagilbertofficial/Instagram

Źrodło: Cheery World

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 00:06