StoryEditorGwiazda ceni naturę

Paul McCartney jest wegetarianinem i ma farmę w Anglii. Jak na niej żyje?

Paul McCartney to nie tylko legenda muzyki, ale także jedna z pierwszych gwiazd, które od lat deklarują miłość do natury. Słynny Beatles od dawna jest na diecie wegetariańskiej i z przyjemnością spędza czas na swojej farmie. Jak tam żyje?

McCartney pierwszą farmę kupił w latach 60. 

Paul McCartney kupił High Park Farm na Mull Of Kintyre wraz z ówczesną żoną Lindą w 1966 roku. Wówczas chętnie krył rię w tym odległym zakątku Szkocji przed ogromną popularnością, jaką cieszyli się Beatlesi w latach 60. Schronienie przynosiło jednak także inspirację - to właśnie dzięki tej farmie powstały utwory takie jak "Mull of Kintyre" oraz "The Long And Winding Road". Obecnie farma w Szkocji wciąż należy do Beatlesa, jednak bardzo rzadko można go tam zastać. 

image
FOTO: Instagram/paul Mccartney

Były Beatles spędził kwarantannę na wsi 

Na rok 2020 Paul McCartney planował trasę koncertową, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. 81-letni dziś muzyk schronił się wówczas na swojej drugiej farmie, Blossom Wood Farm w Peasmarsh w angielskim hrabstwie East Sussex. Były Beatles nabył tę 160-hektarową posiadłość w 1973 roku i mieszkał tam wraz z żoną oraz piątką dzieci. Choć dziś dzieli swoje życie pomiędzy Wielką Brytanię, gdzie mieszkają jego dzieci, a Stany Zjednoczone, skąd pochodzi jego obecna żona Nancy, to właśnie farma w East Sussex zajmuje w sercu McCartneya szczególne miejsce. 

image
FOTO: Instagram/paul Mccartney

Jakie rośliny ma na farmie Paul McCartney? 

Wiejski dom Paula McCartneya to nie tylko gwiazdorska rezydencja, ale też prawdziwa farma! Współzałożyciel The Beatles uprawia na swojej ziemi żyto, pszenicę, groch oraz konopie. Szczególną uwagę poświęca plantacji chmielu, który następnie trafia do lokalnego browaru, gdzie robione jest z niego piwo o nazwie „The Old Stinkhorn Ale”. 

Prócz upraw, na farmie McCartneya znajduje się jeszcze jedna wyjątkowa roślina. Mowa o jodle, którą podarował muzykowi przyjaciel z The Beatles, George Harrison, niedługo przed swoją śmiercią w 2001 roku. W jednym z wywiadów McCartney wyznał, że wierzy, iż w jodle przy jego domu zamieszkał duch Harrisona, z którym czasem rozmawia. 

Paul McCartney jest wegetarianinem od blisko 20 lat 

McCartney od wielu lat uchodzi za jednego z najpopularniejszych ambasadorów wegetarianizmu. Muzyk zrezygnował z mięsa jeszcze w czasach, gdy ta dieta uchodziła za fanaberię - nie je go od 1975 roku! Namówiła go ówczesna żona Linda, która pasjonowała się kuchnią wegetariańską i przyrządzała posiłki dla całej rodziny. Burger z roślinnym zamiennikiem mięsa to do dziś jedno z ulubionych dań Paula McCartneya!

Zuzanna Ćwiklińska

fot. Instagram/Paul McCartney

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 16:06