StoryEditorGwiazdy na wsi

Przemysław Kossakowski odnawia dom w gminie Wojsławice

23.11.2023., 18:00h
Przemysław Kossakowski angażuje się w wartościowe projekty. Tym razem oddalił się nieco od mediów, by poświęcić się w pełni przygotowaniu niezwykłego domu. Dla kogo powstaje to niesmowite miejsce?

Przemysław Kossakowski – dokumentalista, dziennikarz i podróżnik, znany z niekonwencjonalnych projektów i odważnych metod pracy właśnie jest w trakcie pięknego procesu – odrestaurowania domu, który będzie miał wyjątkowe przeznaczenie. Sam zamieszkał w gminie Wojsławice. To właśnie w tym miejscu powstanie,,Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną: – Ostatniego dnia zeszłego roku kupiłem dom i kawałek ziemi. Dom jest zdecydowanie zbyt duży jak na moje potrzeby, ale taki też był zamiar. Stoi na wzgórzu, w cichej, spokojnej okolicy. Miła odmiana po dekadzie zgiełku. Już wkrótce w tym miejscu rozpocznie działalność,,Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. Arteterytorium to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. Arterytorium jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna – czytamy na Instagramie. 

Przemysław Kossakowski i jego niesamowite projekty

Dziennikarz szukał tego właściwego miejsca, odwiedzając rozmaite zakątki Polski. Magię poczuł, gdy zobaczył wspomniany dom. To niezwykle malownicza okolica, spokojna, pełna przepięknych krajobrazów. Przemysław Kossakowski dał się poznać szerszej publiczności jako prowadzący rozmaite programy: "Kossakowski. Inicjacja", "Kossakowski. Wtajemniczenie", "Kossakowski. Nieoczywiste", czy „Down the Road”. Obecnie pracuje z dala od telewizji, by jeszcze intensywniej móc skupić się na nowym projekcie.

"Arterytorium” – dla kogo to miejsce?

W,,Arterytorium” podopieczni będą mogli połączyć zajęcia artystyczne z terapeutycznymi i rozwojowymi. – Chcielibyśmy dowieść że Oni również są ważni. Stworzyć coś specjalnie dla nich. Miejsce do którego mogą przyjechać aby odpocząć, nabrać sił i znaleźć wsparcie w trudnych chwilach. Na działce należącej do Arterytorium stoją dwa, stare, drewniane domy. Zamierzamy je wyremontować a jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już we wrześniu przyjadą tu pierwsi rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W tej sprawie zawiązała się grupa,,Supermocni”, czyli koalicja ludzi dobrej woli, którzy chcą być częścią tej inicjatywy – czytamy w opisie do zdjęcia.

"Arterytorium” Przemysława Kossakowskiego

Na swoim profilu instagramowym Przemysław Kossakowski dzielił się kolejnym etapami z remontu starego domu. Na szczęście mógł liczyć na pomoc lokalnej spoęłczności. Wiele osób pomagało przy tym remoncie, a swoją wdzięczność dziennikarz niejednokrotnie wyraził poprzez media społecznościowe. 

Angelika Drygas

fot. przekossakowski/Instagram 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:19