StoryEditorZrzutka

Seweryn z "Rolnik szuka żony" prosi o pomoc. W pożarze stracił część gospodarstwa

Seweryn z programu "Rolnik szuka żony" przeżył tragedię. W jego gospodarstwie agroturystycznym wybuchł pożar, który strawił budynek będący głównym źródłem dochodu. Teraz rolnik prosi o pomoc.

12 października 2023 r. w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Chwalimie (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar, w którym uczestnik programu „Rolnik szuka żony” stracił salę przyjęć. Teraz prosi o pomoc.

Pożar w gospodarstwie Seweryna z "Rolnik szuka żony"

Seweryn Nowak był uczestnikiem 6. edycji „Rolnik szuka żony”, który w programie nie znalazł miłości. Po zakończeniu emisji show rolnikowi udało się jednak związać z Magdą, która została jego żoną. Para pobrała się w roku 2022 i niedawno powitała na świecie córeczkę. Małżeństwo zdecydowało się na prowadzenie wspólnie gospodarstwa rolnego i agroturystycznego, w którym odbywają się przyjęcia. Szczęście Nowaków nie trwało jednak długo. Wystarczyło kilka chwil, by dorobek małżeństwa spłonął.

W gospodarstwie Seweryna z "Rolnik szuka zony" spłonęła sala przyjęć

Jak wynika z opisu zrzutki zorganizowanej na rzecz odbudowy spalonej sali przyjęć, pożar w gospodarstwie Nowaków wybuchł w niedzielę, kilka minut po godzinie 5 rano. Małżeństwo zapewnia, że sala znajdowała się pod stałą kontrolą kominiarza, jednak z pożarem mają coś wspólnego osoby, które wynajmowały tej nocy salkę.

„Wiata a inaczej sala letnia, w której odbywała się impreza, stanęła w płomieniach mimo stałej kontroli komina. Zawiodła wyobraźnia ludzi trzecich, którzy wynajęli obiekt” – napisali Nowakowie.

Co stracił Seweryn z „Rolnik szuka żony”? 

Obecnie budynek, w którym znajdowała się salka, nie nadaje się do użytku. Cała konstrukcja sali grozi zawaleniu. Pod wpływem wysokiej temperatury popękały również okna.

Wśród komentujących zrzutkę pojawiło się pytanie, czy budynek był ubezpieczony. Oczywiście był, jednak kwota ubezpieczenia nie pokryje nawet połowy kosztów, co wynika z opisu zbiórki.

Spaleniu uległo również wyposażenie budynku, na które składały się solidne, dębowe, 50-letnie stoły, krzesła, część zastaw stołowych etc. To, co nie spłonęło, zostało zalane przez wodę.

Co jest potrzebne Nowakom do odbudowy salki?

Jak się okazuje, małżeństwo Nowaków nie prosi wyłącznie o pieniądze. Dla małżeństwa liczą się również zbędne komuś materiały budowlane czy bezinteresowna pomoc budowlańców.

Link do zrzutki

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: zrzutka.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 14:02