StoryEditorGwiazdy ze wsi

Te polskie gwiazdy pochodzą ze wsi i są z tego dumne

17.04.2023., 18:00h
Zanim zaczęli spełniać się artystycznie, pojawiać na ściankach i zanim zaczęło robić się o nich głośno, dorastali na wsi i nie wstydzą się swojego pochodzenia. Okazuje się, że miejsce zamieszkania nie jest przeszkodą do osiągania odważnych celów i spełniania marzeń. Liczy się talent i ciężka praca! Kto ze znanych i lubianych urodził się na wsi?

Swojego pochodzenia nie wstydzą się znani aktorzy, piosenkarki, prezenterki. To w wielu przypadkach atut. Dla jednych wieś bywa niesamowitą inspiracją lub przewrotnie – potęguje ambicję do zdobywania wykształcenia i próbowania sił w większym mieście. Życie na wsi stwarza mniej możliwości, trudniej jest też rozwijać swoje pasje. Polskie gwiazdy są jednak przykładem na to, że można zrobić karierę, bez względu na trudniejszy start.

Melodyjne Kaszuby – Natalia Szroeder

Natalia Szroeder pochodzi z Parchowa, pomorskiej wsi położonej w powiecie bytowskim. Jest wielka fanką folkloru i czuje dumę z tego, że jest z Kaszub – regionu o bogatej tradycji. Okazuje się, że na początku swojej kariery śpiewała po kaszubsku, a na debiutanckiej płycie znalazł się utwór "Potrzebny je drech" napisany właśnie w tym języku.

Aktorska wieś i Marcin Dorociński

Marcin Dorociński dorastał we wsi Kłudzienko pod Grodziskiem Mazowieckim. – Wychowywałem się w Kłudzienku, osadzie składającej się z trzech bloków wybudowanych wśród pól przy Instytucie Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Osiedle było ogrodzone, mieliśmy wszystko, co potrzebne dzieciom do szczęścia: basen przeciwpożarowy, w którym pływaliśmy latem, boisko, mnóstwo zieleni. Codziennie rano zakładowy bus zawoził nas do szkoły w Grodzisku. Miałem mnóstwo przyjaciół – podkreślał aktor w wywiadzie z "Galą".

Kulinarne impresje Ewy Wachowicz

Ewa Wachowicz urodziła się w małopolskich Klęczanach – nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia. To właśnie tam mieszkała jej cała rodzina. Nie raz wspominała o tym, że dziwi się modelkom, które wstydziły się tego, że są ze wsi.

Kamil Bednarek

Piosenkarz dzieciństwo spędził we wsi Lipki w województwie opolskim. – Jestem ciągle chłopakiem z Lipek i nie zamierzam gwiazdorzyć. Nic mnie bardziej nie denerwuje, jak pogarda dla drugiego człowieka, której wkoło jest pełno – podkreślał artysta w rozmowie z kurierzurominski.pl.

Marta Żmuda Trzebiatowska

Aktorka wychowała się we wsi Przechlewo, w województwie pomorskim. Aktorka dumnie podkreśla swoje pochodzenie. – Z perspektywy mojego rodzinnego Przechlewa wydawało się, że aktorzy to niedostępny świat, środowisko hermetyczne. Ale dwa lata wcześniej dostał się do szkoły teatralnej kolega z sąsiedniej miejscowości. „Skoro on się dostał, ja też mogę!” – pomyślałam. Wybrałam warszawską szkołę teatralną z prostego powodu: z Pomorza do Warszawy było najbliżej. Tu miałam szansę na kontakt z filmem i telewizją. Uwielbiam i jedno, i drugie, z niczego nie chciałam zrezygnować – analizowała aktorka w rozmowie z serwisem Kobieta.pl.

Monika Brodka

Artystka pochodzi z niewielkiej wsi Twardorzeczki położonej w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Góralskie nuty i inspiracje słychać na jej pierwszych płytach.

Danuta Stenka

Aktorka z kolei urodziła się w Sierakowicach, a dzieciństwo spędziła w Gowidlinie na Kaszubach:  –  Zostało tam moje serce, rodzinny dom. Gowidlino zmieniło się bardzo od czasów, gdy w nim dorastałam. Wówczas to, z okien naszego domu rozciągał się rozległy, a dziś zabudowany już gęsto widok przez ogród, sad, dziadkowe pole, na jezioro. Miejsce naszych dziecięcych zabaw, latem kąpieli, zimą jazdy na łyżwach. Skutym lodem tak mocno, że ludzie z okolicznych wsi przejeżdżali przez nie saniami na skróty do kościoła. Wspinaliśmy się na pobliską górkę... pamiętam to i tęsknię za tym – czytamy w artykule na stronie twojstyl.pl.

Angelika Drygas

fot. profile instagramowe gwiazd

fot. otwarcia: Marcindorocinski/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 10:05