StoryEditorSeicento powraca!

Kultowy Seicento znów będzie produkowany w Polsce! Nowy Fiat 600 będzie elektrykiem

Włoska firma Fiat ogłosiła doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników kultowego modelu Seicento. Już niebawem te auta powrócą na drogi! Będzie to jednak Seicento na miarę drugiej dekady XXI wieku – nowoczesne z zewnątrz, a przede wszystkim w środku, bo napędzi je silnik elektryczny. Co wiemy o nowym Seicento?

Fiat 600 wraca po latach 

Upłynęło już 13 lat od momentu, w którym z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni Fiat 600. Firma postanowiła przywrócić ten kultowy model, ale zapomnijcie o trzydrzwiowym maluszku, znanym nam z dróg! Nowy Fiat Seicento będzie nowoczesnym miejskim autem z pięcioma drzwiami, nieco przypominającym swojego młodszego brata – Fiata 500. 

Nowe Seicento będzie autem elektrycznym 

Pięć drzwi zamiast trzech to nie jedyna cecha, która odróżni nowego Fiata Seicento od poprzedniej wersji. Przede wszystkim od teraz Seicento będzie autem elektrycznym. Pod maską znajdziemy akumulatory litowo-jonowe o pojemności 54 kWh. Mają one wystarczyć na pokonanie około 400 km w cyklu mieszanym i ponad 600 km w cyklu miejskim. Co więcej, ładowarka ma umożliwiać szybkie ładowanie - do 80 proc. pojemności baterii w zaledwie pół godziny! Pełne ładowanie ma trwać nie więcej niż 6 godzin.

image
FOTO: Fiat/facebook

Czego możemy oczekiwać od nowego Seicento? 

Nowy Fiat 600 będzie miał 4,17 m długości i pomieści pięć osób. Silnik o mocy 115 kW zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy. Kierowca będzie mógł dopasować tryb do własnego stylu jazdy, wybierając pomiędzy ekologicznym, zwykłym a sportowym. Z zewnątrz auto ma zachwycać pięknym kolorem i nowoczesnym kształtem a w środku - wykończeniem i dbałością o detale. Znajdziemy tam między innymi welurowe dywaniki podłogowe, kanapę tylną 40/60, gniazda USB typu A, C, C+, bezprzewodową ładowarkę do smartfona i bezkluczykowy zamek z czujnikiem zbliżeniowym. 

image
FOTO: Fiat/facebook

Po mieście i pod miastem 

Firma Fiat zapewnia, że nowe Seicento będzie doskonałym rozwiązaniem dla miłośników jazdy miejskiej oraz entuzjastów wycieczek za miasto i miłośników outdooru. W spakowaniu się na dłuższą wyprawę pomogą wewnętrzny schowek o pojemności 15 litrów oraz bagażnik, który pomieści kolejne 360 litrów. 

image
FOTO: Fiat/facebook

Kiedy nowe Seicento wyjedzie na drogę? 

Fabryki koncernu Stellantis, do którego należy między innymi Fiat, znajdują się również w Polsce. To właśnie w fabryce w Tychach w lipcu 2023 ruszyła produkcja nowego modelu Seicento. Należy się zatem spodziewać, że pierwsze egzemplarze unowocześnionego Fiata 600 już niebawem trafią do salonów.

image
FOTO: Fiat/facebook

Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: Fiat/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 12:34