StoryEditorPremiera!

Z telefonów na samochody elektryczne. Nowy Xiaomi SU7 rozpędza się do "setki" w 2,7 sek.

03.01.2024., 16:00h
Ta premiera rozkręca świat motoryzacji i wzbudza podziw. Pierwszy elektryk w portfolio Xiaomi prezentuje się zjawiskowo, a do tego ma ciekawe parametry. W co został wyposażony premierowy pojazd przyszłości?

Chiński potentat elektroniczny zaprezentował światu pierwszy model samochodu elektrycznego Speed Ultra 7, w skrócie SU7. To wielkie wydarzenie w świecie motoryzacji, ponieważ popularny producent smartfonów Xiaomi ma wielkie ambicje, aby ten rynek zawojować, stając się silną konkurencją Tesli i Porsche.

Xiaomi SU7 – apetyt na więcej

Xiaomi to znany producent smartfonów i sprzętu AGD. Nie dziwi fakt, że auto naszpikowane jest nowoczesnymi technologiami i współgra z systemem operacyjnym tej marki. Dyrektor generalny Lei Jun zapowiedział, że jego firma w ciągu 15–20 lat ma zostać jednym z pięciu największych producentów samochodów na świecie.

Xiaomi SU7 – osiągi

Xiaomi zaoferuje klientom kilka wersji napędowych o rozmaitych możliwościach. Model bazowy rozpędza się do 100 km/h w 5,28 sekundy.  Prędkość maksymalna to 210km/h, dystans hamowania przy 100-0 km/h to 35,5 metra. Auto w wersji MAX ma zaś dwa silniki elektryczne, dzięki którym samochód do 100 km/h przyspiesza w 2,78 s. To całkiem niezły wyniki jak na debiut! A jaka jest jego prędkość maksymalna? Wynosi 265 km/h! Imponuje pojemność baterii – energia w akumulatorach wystarczy na około 800 kilometrów jazdy. Ładowanie ma być czystą i sprawną przyjemnością, ponieważ w ciągu 5 minut można zrobić zapas prądu na 220-kilometrową podróż, a przez 10 minut zgromadzimy „paliwo” na 390 kilometrów jazdy.

image

Xiaomi SU7

FOTO: Xiaomi/facebook

Xiaomi SU7 – nowoczesne systemy

Oprócz zjawiskowego wyglądu i imponujących osiągów, SU7 jest wypełniony po brzegi technologią. Oto niektóre rozwiązania:

  • interaktywne wrażenia podczas jazdy,
  • automatyczne dostosowanie się do warunków drogowych,
  • rozpoznawanie przeszkód,
  • dostosowanie do stylu jazdy i nawyków kierowców,
  • automatyzacja parkowania,
  • system autonomicznej jazdy Smart Pilot,
  • zarządzanie multimediami i współpraca z urządzeniami Xiaomi, np. przesyłanie ekranu z telefonu, regulacja siedzeń,
  • tablet w centralnym miejscu deski rozdzielczej.

image
Nowe zasady

Ważne dla kierowców zmiany od 1 stycznia 2024 roku! Nie przegap terminów

Angelika Drygas

Fot. Xiaomi/Facebook

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 03:10