StoryEditorWspółpraca reklamowa

Zakup pralki – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

04.10.2023., 11:00h
Pralka automatyczna to obecnie urządzenie niezbędne w każdym domu. Jej praca umożliwia ogromną oszczędność czasu i wysiłku, jaki kiedyś trzeba było włożyć w czyszczenie ubrań. Ponieważ producenci pralek stale proponują klientom nowsze, lepsze rozwiązania, przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, jakie parametry są naprawdę istotne i na co zwrócić uwagę, kupując pralkę automatyczną!

Obecnie od pralki automatycznej wymaga się już więcej niż tylko dobrego spierania plam i zabrudzeń z odzieży. Takie urządzenie powinno być także ekonomiczne, stosunkowo ciche i pojemne. Co jeszcze jest istotne przy zakupie pralki automatycznej? Na propozycje jakiego producenta warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Nowoczesna pralka – czym musi się odznaczać?

Czyszczenie ubrań, ręczników, pościeli, a nawet butów czy pluszaków – wszystko to zrobi za Ciebie dobra, nowoczesna pralka. Ponieważ jednak konkurencja na rynku jest duża, a producenci prześcigają się w oferowaniu swoim klientom nowych rozwiązań, rosną również wymagania konsumentów odnośnie jakości sprzętu. Jakie parametry są naprawdę istotne przy zakupie pralki?

Funkcjonalność pralki

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który model pralki jest najlepszy. Różne rozwiązania sprawdzą się lepiej lub gorzej w różnych gospodarstwach domowych, a najważniejszym kryterium wyboru powinna być właśnie funkcjonalność konkretnego wariantu. Oznacza to, że zarówno pojemność, jak i rozmiar czy typ urządzenia należy dostosować do swoich potrzeb i możliwości.

Wymiary pralki

Choć większość pralek automatycznych ma standardowe, pełnogabarytowe wymiary, w niektórych pralniach czy łazienkach może się okazać, że dostępna ilość miejsca będzie niewystarczająca na taki sprzęt. Wówczas warto poszukać pralki mniejszej – typu slim lub super slim. Nie jest ona tak głęboka jak inne modele, dzięki czemu zabiera mniej przestrzeni. Dla osób bardziej wymagających dostępne są także wersje większe od standardowych.

Pojemność pralki

To jeden z najistotniejszych parametrów, od którego w głównej mierze zależy to, jak wiele prania zmieści się do bębna. Na potrzeby przeciętnego użytkownika zwykle wystarczy wsad 8 kg, jednak dla dużych rodzin lepszym wyborem może być urządzenie o pojemności nawet do 10 kg.

Prędkość wirowania

Parametr wyrażony poprzez liczbę obrotów na minutę decyduje o tym, czy pranie będzie wystarczająco odciśnięte z wody po zakończeniu programu. W teorii im więcej obrotów tym lepiej, jednak przy praniu delikatniejszych tkanin warto wybierać programy o mniejszej prędkości wirowania.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na pralki BOSCH?

W przypadku osób, które od swojego sprzętu AGD wymagają najwyższej funkcjonalności i niezawodności, jednym z najczęstszych wyborów jest właśnie pralka BOSCH. Marka ta oferuje szeroki wybór zarówno pralek wolnostojących, jak i przeznaczonych do zabudowy. Wyróżnia je nowoczesny design oraz ponadprzeciętna wydajność i trwałość.

3 podstawowe parametry dobrej zmywarki – poznaj je przed dokonaniem zakupu!

Pojemność dostosowana do Twoich potrzeb

Pralki BOSCH dostępne są w różnych wariantach pojemnościowych. Potrzebujesz wsadu 8 kg, a może więcej? Wśród modeli pralek automatycznych BOSCH znajdziesz taki, który odpowiada Twoim potrzebom w 100%.

Przydatne programy i funkcje

Każda pralka oferuje przynajmniej kilka podstawowych programów piorących, dostosowanych do rodzaju prania. W zależności od tego, czy pierzesz ręczniki, koce, wełnę czy satynę, możesz dostosować program do konkretnego materiału. Oprócz tego pralki BOSCH oferują także programy, które pozwalają zaoszczędzić czas, a także zmniejszyć liczbę ubrań, które po praniu nadają się do wyprasowania.

Skuteczne i ciche pralki

Oprócz wysokiej wydajności i niezawodności, pralki BOSCH cechuje także wyjątkowo cicha praca. Może to być kluczowy parametr chociażby w domu z małymi dziećmi – gdy chcesz zrobić pranie podczas drzemki malucha. W pralkach BOSCH szukaj oznaczenia silnika EcoSilence Drive™.

Ekonomiczne i ekologiczne

Dla większości użytkowników bardzo ważnym parametrem pralki jest możliwość ekonomicznego i ekologicznego prania. Dlatego urządzenia marki BOSCH oferują funkcje takie jak m.in. i-DOS oraz ActiveWater Plus, dzięki którym oszczędzasz nie tylko wodę, ale także detergenty i energię. Wszystko to przyczynia się do dbania o dobro naszej planety.

 

Aby pranie stało się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze, warto także rozważyć dokupienie do kompletu suszarki automatycznej. Najlepiej wybierać urządzenia od tego samego producenta, aby bez trudu dostosować programy i zachować spójność wystroju każdego wnętrza.

Stojąc przed decyzją o zakupie nowej pralki, zdecydowanie warto rozważyć wybór modelu od producenta BOSCH. Szybkie i ciche pranie, programy dostosowane do Twoich potrzeb oraz oszczędność wody i energii to tylko niektóre z kluczowych zalet, jakie przemawiają za zakupem urządzeń tej marki. Sprawdź pralki i suszarki od BOSCH i ciesz się nieskazitelnie czystym praniem po każdym cyklu!

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 11:03