Czym jest kanapka drwala?
Kanapki, czy też burgera drwala, fanom fastfoodu nie trzeba przedstawiać. Co więcej, nawet ci, którzy na co dzień nie stołują się w takich miejscach, dla tej kanapki robią niekiedy wyjątek. Błyskawicznie zyskała status kultowej. W czym tkwi jej sekret?
Burger drwala zawiera soczysty kotlet wołowy, chrupiący bekon, serowy placek, warzywa i sos majonezowy. Dodatkową zaletą jest specyficzna bułka bekonowo-serowa, która uzupełnia smak kanapki.
Taki skład niesie za sobą jedno: to prawdziwa bomba kaloryczna. Jedna porcja to aż 925 kcal w wersji podstawowej. Każda kolejna modyfikacja to dodatkowe kalorie. Z tego powodu lepiej nie jadać kanapki drwala codziennie – chyba że, jak wskazuje nazwa, pracujemy przy wyrębie lasu.
Jak zrobić domową kanapkę drwala?
Składniki:
- dwie bułki hamburgerowe,
- 250 gr mielonej wołowiny,
- 4 plasterki wędzonego boczku,
- ser camembert lub żółty,
- 4 liście sałaty lodowej,
- pomidor,
- sól,
- pieprz,
- olej do smażenia,
- bułka tarta,
- jajko,
- 2 łyżki musztardy Dijon,
- 1 łyżka keczupu,
- 1 łyżka majonezu.
Przygotowanie:
Mięso mielone przypraw do smaku solą i pieprzem. Uformuj kotlety o średnicy większej niż średnica bułki. Usmaż je na gorącym oleju – ok. 3 minuty z każdej strony. Na patelni usmaż także plastry boczku.
W jednej misce roztrzep jajko, do drugiej wsyp tartą bułkę. Ser pokrój w grube, okrągłe plastry. Każdy plaster obtaczaj w jajku i bułce, smaż na patelni przez ok. 1 minutę z każdej strony.
Przygotuj sos do burgerów. Wymieszaj w misce musztardę, keczup i majonez. Receptura sosu do oryginalnej kanapki jest tajna, jednak możesz spróbować ją odtworzyć, eksperymentując z wymienionymi składnikami, sosem do hamburgerów czy sosem Worcester.
Bułki przekrój wzdłuż i umieść w piekarniku na kilka minut, by były ciepłe. Następnie ułóż kanapkę: najpierw panierowany ser, potem liść sałaty, gruby plaster pomidora, dwa plasterki boczku, kotlet wołowy, sos i wierzchnia bułka.
Zuzanna Ćwiklińska
zdjęcie poglądowe, envato elements