StoryEditorWielkie pieniądze

Dwie wygrane powyżej 1 miliona złotych padły we wsi Kije pod Pińczowem. Czy oba losy należą do jednej osoby?

20.07.2023., 12:00h
Wtorkowe losowanie Eurojackpot było nadzwyczaj szczęśliwe dla mieszkańców wsi Kije! Choć wydaje się to nieprawdopodobne, aby w tak niewielkiej miejscowości trafiły się podwójne szczęśliwe losy, to jednak właśnie tam padły wygrane!

Kije to wieś w województwie świętokrzyskim, należąca do powiatu pińczowskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba ludności we wsi Kije wynosi 448 (podaje polskawliczbach.pl).

Milionowe wygrane w Eurojackpot – ile osób dostanie pieniądze? 

To własnie w tej wsi 18 lipca padły dwie wygrane trzeciego stopnia. Oba zwycięskie kupony zakupiono w tym samym punkcie Lotto. Oczywiście nie wiemy, kim są posiadacze kuponów, tego typu informacje nie mogą przedostać się do mediów ze względów bezpieczeństwa. Nie wiadomo także, czy nagroda powędruje do tej samej osoby. Scenariuszy jest więcej. Jeden gracz mógł kupić dwa losy i wytypować szczęśliwe liczby lub zagrały dwie niezależne osoby. Na ten moment kwestia ta pozostaje tajemnicą. W momencie zgłoszenia po odbiór pieniędzy okaże się, czy szczęśliwcem jest jedna czy dwie osoby. – Nie wiemy, czy zakład należy do jednej lub do dwóch osób, ponieważ może być tak, że np. gracz zawarł jeden zakład, o czym zapomniał, więc kupił drugi. Możliwe jest także, że dwaj niezależni gracze mieli szczęście do tych samych liczb. Jak dokładnie było, tego nie wiemy – przyznaje Totalizator Sportowy w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

Eurojackpot w Polsce

Tego typu gry losowe bazują jedynie na przypadku. Łut szczęścia decyduje o tym, czy dana osoba wejdzie w posiadanie dużej ilości pieniędzy. Kolejne pytanie, jakie nasuwa się, to kwestia zamieszkania posiadaczy wygranych kuponów – czy są to mieszkańcy wsi Kije, a może okolic, czy nawet szczęśliwi przejezdni?

image

We wsi Kije padły dwie milionowe wygrane w Eurojackpot!

FOTO: Envato Elements

Eurojackpot – jaka padła wygrana?

Kwoty są zawrotne – wynoszą po 1 143 368,50 zł, ale uwaga – od każdej zostanie pobrany 10-procentowy podatek, już w momencie wypłaty wygranej. Podatek w następnej kolejności będzie odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego: – Od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10% podatek. Dla Twojej wygody jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej i odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego – czytamy na lotto.pl. Okazuje się, że wypłata wygranych od III do XII stopnia odbywa się po ustaleniu kwot, w dniu losowania lub w okresie do 60 dni liczonym od dnia następującego po dniu losowania. W punktach LOTTO można odebrać kwoty poniżej 2280 zł, natomiast wygrane w każdej wysokości w kasach Oddziałów Totalizatora Sportowego.

Oby losy graczy potoczyły się inaczej niż bohatera starego polskiego filmu pt. "Milioner":

Eurojackpot – jak grać?

Na czym polega gra Eurojackpot? Należy wybrać 5 liczb z 50 i 2 liczby z 12 – samodzielnie lub na chybił trafił, zarówno w punkcie sprzedaży, jak i online. Losowania odbywają się w każdy piątek między godz. 20:00 a 21:00 oraz w każdy wtorek między godz. 20:15 a 21:00. Eurojackpot wprowadził w Polsce Totalizator Sportowy od września 2017, w sumie w loterii bierze udział kilkanaście państw.

18 lipca – dzień zwycięzców

Tego dnia miały miejsce jeszcze inne wygrane. 18 lipca w losowaniu Eurojackpot padły następujące liczby: 14, 16, 24, 40, 43 oraz 1 i 5. Aż w dwóch punktach LOTTO: w Bełchatowie (woj. łódzkie) przy ul. Lipowej 53, zanotowano wygrane 3 485 517,30 zł (II stopień) oraz w Kijach dwie wygrane III stopnia – to nie pierwsza tego typu sytuacja, kiedy więcej niż jedna wysoka wygrana pada w tym samym punkcie. Natomiast w Lotto Plus gracz tak wytypował liczby, że wygrał 1 000 000 zł. Ten kupon skreślono w kolekturze LOTTO przy ul. Grzymały-Siedleckiego 20 w Bydgoszczy. Szczęśliwe liczby to: 17, 18, 19, 23, 38, 41.

image
HOROSKOP MIESIĘCZNY

Byk przeżyje gorący romans. Horoskop na lipiec

oprac. Angelika Drygas

Źródło: Biuro prasowe Totalizatora Sportowego, TVN24 Biznes

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 01:40