StoryEditor14. emerytura

14. emerytura na stałe. Od kiedy emeryci mogą spodziewać się wpłat na konta?

To już pewne. Emeryci w Polsce będą otrzymywali 14. emerytury na stałe. Dzięki wypłacie dodatkowych pieniędzy ich życie ma być bardziej komfortowe.

Kto otrzyma 14. emeryturę?

14. emerytur na swoich kontach mogą spodziewać się emeryci, którzy pobierają świadczenie w maksymalnej wysokości 2,9 tys. zł. Dla tych emerytów, którzy dostają wyższe kwoty również przewidziano wypłatę 14. emerytury, lecz w zmniejszonej wysokości na zasadzie "złotówka za złotówkę".

Co zrobić, by otrzymać 14. emeryturę?

Osoby starsze nie będą musiały nigdzie zgłaszać, że chcą pobierać 14. emeryturę. Nie ma również konieczności składania wniosków i deklaracji. Z informacji opublikowanych przez stronę rządową wynika, że w roku 2023 14. wpłynie na konta seniorów na przełomie sierpnia i września.

– Mamy przed sobą tutaj pokolenie Solidarności – ludzi, którym zawdzięczamy naszą wolność i dlatego rząd prowadził po 2015 roku taką rewolucję godnościową, rewolucję oddania szacunku tym, którym ten szacunek był zabrany w latach III Rzeczpospolitej – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Domu Seniora w Woli Karczewskiej.

Co polski rząd zrobił dla seniorów?

Polski rząd prowadzi rozbudowaną politykę senioralną, w ramach której stworzył następujące programy mające ułatwić im życie:

  • Bezpłatne leki dla seniorów 75+ – program dedykowany osobom po 75 roku życia, które mogą kupować leki za darmo,
  • Program Senior + – program dedykowany samorządom, dzięki któremu prowadzenie Dziennych Domów i Klubów seniora jest sprawniejsze,
  • Program Aktywni + – celem programu jest wsparcie dla seniorów w realizacji dedykowanych im projektów.

oprac. Justyna Czupryniak 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 20:16