StoryEditorMateriał promocyjny

Jaki kredyt najlepszy dla rolnika?

27.06.2023., 06:23h
W rolnictwie, jak w każdej branży, niezbędne są inwestycje. Mają one zastosowanie przy modernizowaniu gospodarstwa. Dzięki temu możliwy jest rozwój, zakup nowych maszyn i zwierząt. Częstym środkiem stosowanym w tym celu są kredyty. Dowiedz się, jaką pożyczkę może otrzymać rolnik.

Kredyty dla rolników – co jest brane pod uwagę przy udzielaniu ich?

Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, warto zastanowić się, od jaki elementów zależy zdolność kredytowa rolnika. Oto lista najważniejszych aspektów.

Czas prowadzenia gospodarstwa rolniczego

Podobnie jak w przypadku właścicieli firm, banki biorą pod uwagę długość prowadzenia gospodarstwa rolniczego. Zwykle największe szanse mają osoby, które zajmują się tą działalnością przynajmniej od roku. Natomiast początkujący rolnicy mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu.

Dochody i możliwość zabezpieczenia hipotecznego

Banki przed przydzieleniem pożyczki dla rolnika biorą pod uwagę także uzyskiwane dochody z ostatnich 3 do 12 miesięcy i możliwość zabezpieczenia hipotecznego. Osoba, która wykazała stratę, natomiast jest właścicielem nieruchomości nadal może uzyskać wsparcie finansowe od banku. Jeśli jednak rolnik jest jedynie dzierżawcą gruntu, nie będzie mógł on skorzystać z oferty banku bez odpowiedniej historii uzyskiwanych dochodów.

Historia kredytowa

Szczególnie istotnym aspektem, który jest brany pod uwagę przy udzielaniu kredytu rolnikowi jest jego historia kredytowe. Istotne są zarówno bieżąco regulowane płatności, jak i zakończone pożyczki. Co do zasady – większe szanse na udzielenie kredytu mają te osoby, które już spłaciły umowy. Znaczenie ma także rozliczenie się z dotacji. Bez tego bank może nie udzielić pożyczki.

To 3 najważniejsze elementy, które instytucje biorą pod uwagę przy sprawdzaniu zdolności kredytowej rolnika. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-dla-rolnika-gdzie-szukac/.

Jak rolnik może uzyskać najlepsze warunki kredytowe?

Oferty kredytowe w zależności od konkretnego banku i indywidualnej sytuacji osoby mogą się znacznie różnic. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można uzyskać najlepszą pożyczkę.

Zadbaj o ograniczenie ryzyka dla banku

Sam fakt udzielenia kredytu i warunki umowy są uzależnione od stopnia ryzyka, który bank ponosi. Co do zasady – im wyższe, tym mniejsze szanse na uzyskanie pożyczki lub będzie ona wiązać się z wysokimi kosztami dodatkowymi. Dlatego starając się o kredyt warto zadbać nie tylko o swoją historię dotychczasowych spłat, ale także o odpowiednie zabezpieczenie dla banku. Doskonale w tym celu sprawdzą się nieruchomości, maszyny czy pojazdy rolnicze lub samochodowe. W ten sposób rolnik może uzyskać lepsze warunki kredytowe.

Sprawdź, czy możesz otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach

Warto wiedzieć, że banki państwowe lub te, z którymi współpracuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferują konkretnej grupie rolników kredyty na warunkach preferencyjnych. Dlatego zanim zdecydujesz się na pożyczkę, sprawdź czy możesz skorzystać z ich oferty. Zwykle są one kierowane do osób zajmujących się konkretną dziedziną w rolnictwie lub potrzebujących wsparcia na modernizacje, czyli zakup maszyn.

Porównaj oferty od przynajmniej kilku instytucji

Jeśli nie możesz skorzystać z kredytu na preferencyjnych warunkach, warto porównać oferty pożyczkowe od co najmniej kilku banków. Dzięki temu znacznie łatwiej wybierzesz najlepszą propozycję. Warto wiedzieć, że w zależności od firmy możesz uzyskać niższe oprocentowanie lub możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. W efekcie spłata kredytu będzie mniej kosztowna. Choć większość osób przy zainteresowaniu pożyczką najpierw kieruje się do banku, w którym ma konto rozliczeniowe, to nie ma reguły na to, że tam otrzymają najkorzystniejsze warunki. Dlatego najlepiej porównać przynajmniej kilka ofert.

Zwracając uwagę na tych kilka aspektów znacznie łatwiej uzyskasz najlepszą propozycję pożyczki dla siebie.

Gdzie rolnik znajdzie dobre oferty kredytów?

Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć najlepszą ofertę na kredyt dla rolnika? Zamiast samodzielnie poszukiwać ich w konkretnych bankach, sprawdź internetowy ranking pożyczek gotówkowych na stronie finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Zawiera on najkorzystniejsze oferty na dany miesiąc. Dzięki częstemu aktualizowaniu dokładnie odzwierciedla aktualną sytuację rynkową. Zestawienie najlepszych propozycji kredytowych pozwala na szybsze znalezienie odpowiedniej oferty.

Oprócz rankingu pożyczek warto także skorzystać z internetowej porównywarki. Wystarczy wypełnić krótki formularz z niezbędnymi danymi, aby uzyskać zestawienie z propozycjami od co najmniej kilku banków. Nie tylko zyskasz plik z najkorzystniejszymi ofertami, ale również skontaktuje się Tobą telefonicznie doradca. Pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty dla Ciebie i wyjaśni wszelkie aspekty związane z otrzymaniem kredyt. Korzystając z internetowej porównywarki kredytowej zaoszczędzisz czas i pieniądze, a sam proces uzyskania pożyczki będzie łatwiejszy.

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 23:01