StoryEditor

Producent ciągników sparaliżowany po ataku hakerów

18.05.2022., 17:00h

AGCO, producent ciągników rolniczych takich marek jak Fendt, Massey Ferguson czy Valtra został zaatakowany przez hakerów. Straty są na tyle poważne, że dopiero po niemal 3 tygodniach producent maszyn rolniczych zaczyna wracać do normalnego reżimu produkcyjnego

AGCO zaatakowane przez hakerów

Właściciel marek Fendt, Massey Ferguson czy Valtra dopiero wstaje z kolan po tym, jak 5 maja koncern AGCO został zaatakowany przez hakerów. Firma próbuje przewrócić działanie systemów i operacji biznesowych. Jak podaje AGCO większość zakładów produkcyjnych i poszczególnych działów, których dotyczył problem, wznowiło już działalność operacyjną. Spółka również uspokaja, że nie prowadzi działalności detalicznej, więc w bazie danych nie ma informacji o klientach indywidualnych.

AGCO nie podało żadnych szczegółów dotyczących hakerksiego ataku.

FBI ostrzega

Federalne Biuro Śledcze (FBI) informuje partnerów z sektora żywności i rolnictwa (FA), że podmioty korzystające z oprogramowania ransomware mogą być narażone na ataki. Szczególnie dotyczy to spółdzielni rolniczych.

FBI odnotowało ataki ransomware na sześć spółdzielni zbożowych podczas zbiorów jesiennych 2021 r. i dwa ataki na początku 2022 r.

Michał Czubak
Fot. Fendy

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:24