StoryEditorMaszyny rolnicze

Takiego ciągnika jeszcze nie widzieliście: różowo-błękitny Massey Ferguson! Dlaczego zmienił barwy?

Największe marki ciągników mają maszyny w charakterystycznych kolorach, które pozwalają od razu przypasować traktor do producenta. Na pierwszy rzut oka rozpoznamy zielonego John Deere czy niebieskiego New Holland. Jednak jest na świecie ciągnik, który wyróżnia się na tle swoich braci marki Massey Ferguson różowo-błękitnym kolorem! Dlaczego traktor zmienił barwę i co ona symbolizuje?

Do kogo należy różowy Massey Ferguson? 

Choć ciągników Massey Ferguson 8735 jest na świecie dużo, tego jednego nie sposób pomylić z żadnym innym. Wszystko przez wyraziste różowo-błękitne barwy! Posiadaczem tej wyjątkowej maszyny jest Anglik Martin Wiles. Jest on właścicielem firmy CFTS, zajmującej się szeroko pojętą branżą leśną - przedsiębiorstwo prowadzi między innymi wycinki drzew. To istotne, ponieważ właśnie praca Martina Wilesa podsunęła mu pomysł na przemalowanie ciągnika Massey Ferguson na tak nietypowe kolory. 

Skąd pomysł na kolorowy traktor? 

Kolory ciągnika Martina Wilesa są nieprzypadkowe. Właściciel dobrał je do posiadanego już rębaka - niezbędnej w pracach leśnych maszyny, która ćwiartuje gałęzie, liście czy twarde pędy na mniejsze części. Nietypowy rębak marki Mus-Max to pomysł Bena Price’a z 2021 roku. To właśnie on wymyślił, by pomalować maszynę na wyraziste kolory: różowy i niebieski. Martin Wiles zakupił rębak i podchwycił pomysł, bowiem stoi za nim wyjątkowe przesłanie. 

image
FOTO: Firmowe

Dlaczego traktor Massey Ferguson przemalowano na różowo-niebiesko? 

Pomalowanie rębaka, a później traktora Massey Ferguson, na różowo-niebiesko to działanie, które ma na celu podnoszenie świadomości dotyczącej walki z rakiem oraz wspomaganie organizacji charytatywnych, które zajmują się wspieraniem chorujących na nowotwory. Chodzi przede wszystkim o dwie brytyjskie organizacje: Cancer Research UK i Young Lives vs Cancer. 

- Nowotwory dotykają wielu osób, a moja firma nie byłaby w tym miejscu, w jakim jest, gdyby nie moja babcia, która zmarła na tę chorobę. Potrzebujemy rębaka na większości naszych zbiórek charytatywnych, a nie chciałem po prostu stawiać przed nim niepasującego kolorystycznie traktora. Oklejenie ciągnika i zmiana koloru maski będzie lepiej przyciągać uwagę, co pomoże w zbieraniu darowizn. Miło się patrzy na Massey Fergusona w towarzystwie maszyny leśnej - wyjaśnia swoją decyzję Martin Wiles. 

Jak kolorowy ciągnik przyczyni się do walki z rakiem? 

Kolorowy Massey Ferguson to nie tylko fanaberia czy symbol. Firma Martina Wilesa realnie pomaga organizacjom działającym na rzecz walki z rakiem. Różowo-niebieski ciągnik wraz z rębakiem do kompletu przeprowadzą między innymi wycinkę w Cambridge dla OCS Group UK, a równowartość pieniężna uzyskanych zrębów zostanie przekazana na cele charytatywne, związane z obszarem chorób nowotworowych. 

Jakie zmiany wprowadzono w różowo-niebieskim Masseyu Fergusonie? 

Traktor Martina Wilesa nie tylko pomalowano na wyjątkowe kolory. Maszyna przeszła także pewne zmiany techniczne. Zamontowano obrotowe siedzisko wraz z ekranem i podłokietnikiem, które umożliwia łatwe sterowanie rębakiem. Właściciel ciągnika jest zachwycony efektem końcowym!

image
FOTO: Firmowe

źródło: profi technika

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

fot. profi

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 04:02