StoryEditorOpał na zimę

Ceny węgla w sklepie PGG znowu spadają! Ile trzeba zapłacić za tonę?

Listopad to ostatni moment dla zabieganych na to, by kupić węgiel na sezon grzewczy. Choć tegoroczna zima ma być ciepła, przezorni z pewnością zadbają o zapas opału. Okazuje się, że zwlekanie z zakupem na ostatnią chwilę może być dobrym wyborem, bowiem ceny węgla w sklepie PGG spadły w porównaniu z poprzednimi miesiącami! Ile kosztują poszczególne rodzaje?

Ile kosztował węgiel we wrześniu i październiku 2023? 

Pierwsze miesiące jesieni to zwykle moment, w którym uzupełniamy zapasy opału na zimę. W tym okresie, ze względu na zwiększające się zainteresowanie, ceny węgla czy drewna zwykle idą w górę. Nie inaczej było w tym roku. Choć wydaje się, że załamanie na rynku węgla, z którym mieliśmy do czynienia w 2022 roku, już na dobre za nami, ceny nie wróciły do dawnego poziomu. We wrześniu i październiku 2023 w sklepie Polskiej Grupy Górniczej za tonę węgla należało zapłacić 1200-1500 zł, w zależności od rodzaju. Dziś jednak cennik przedstawia się zupełnie inaczej. 

Ile kosztuje dostawa węgla w sklepie PGG? 

Ubiegły rok upłynął Polakom pod znakiem kryzysu energetycznego, związanego z niedoborami i wysoką ceną węgla. Wówczas dla wielu ratunkiem wydawał się sklep Polskiej Grupy Górniczej, gdzie szczęśliwcom udawało się nabyć upragniony surowiec w niewygórowanej cenie. Dziś nadal zainteresowanie węglem w sklepie PGG jest spore. Chodzi nie tylko o koszty, ale także o całkiem wygodną dostawę. Surowiec ze sklepu PGG można zamówić do tak zwanych kwalifikowanych dostawców węgla i wówczas nie trzeba dodatkowo płacić za transport. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zamówienie z dostawą, wyniesie nas ona 250 zł. 

Czy na węgiel ze sklepu PGG trzeba długo czekać? 

Sklep Polskiej Grupy Górniczej stara się przyciągnąć klientów na różne sposoby, w tym poprzez oferowanie im atrakcyjnych promocji. Jednak konsumenci, którzy zrobili okazyjne zakupy pod koniec lata, skarżyli się, że na dostawę trzeba czekać 1,5 miesiąca! W ostatnim czasie jednak dostawy realizowane są sprawniej i klienci nie mają powodów do narzekań. 

Ile kosztuje węgiel w sklepie PGG w listopadzie 2023? 

Listopad przyniósł ze sobą zaskakujące obniżki cen węgla w sklepie PGG. Osoby, które nie zdążyły dotąd zrobić zapasów na zimę, będą mogły zapłacić mniej niż ci, którzy kupowali z większym wyprzedzeniem. 

W listopadzie 2023 ceny węgla w sklepie PGG są następujące: 

  • workowany Karolinka/Pieklorz/Karlik Ekogroszek (paleta 1000 kg 50 workówx20 kg) - 1550 zł/t; 
  • workowany Pieklorz/Karklik Ekogroszek (Big Bag 1000 kg) - 1550 zł/t; 
  • Pieklorz/Karlik/Retopal (1000 kg luz) - 1300 zł/t; 
  • Kostka/Orzech - Jankowice/Rydułtowy - 1100 zł/t; 
  • Orzech/Kostka - Marcel (1000 kg luz) - 1100 zł/t; 
  • Kostka – Ziemowit - 1100 zł/t; 
  • Orzech – Piast - 1100 zł/t; 
  • Kostka - Piast i Sośnica - 1100 zł/t; 
  • Kostka - Staszic Wujek - 1270 zł/t. 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 00:05