Ile jest sklepów Żabka w Polsce?
W większości polskich miast sklepy Żabka znajdują się niemal na każdej ulicy. Sieć niedawno świętowała wyjątkowy moment swojego rozwoju: dołączył do niej franczyzobiorca numer 8000. Przy tak dużej liczbie osób współpracujących z marką, nic dziwnego, że Żabka szuka nowych lokalizacji dla swoich sklepów. Coraz więcej z nich otwiera się na wsiach i w małych miasteczkach. Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, w 2022 roku 154 sklepy Żabki otworzyły się w nowych lokalizacjach.
Dlaczego franczyzobiorcy chętnie współpracują z Żabką?
Żabka przez lata wyrobiła sobie pozycję na polskim rynku. Nic więc dziwnego, że wiele osób, myślących o biznesie w postaci franczyzy, kieruje się do tej znanej marki. Jak podkreślają przedstawiciele sieci, w ich systemie nawet osoba bez dużego doświadczenia jest w stanie sprawnie prowadzić biznes.
– System franczyzowy Żabki jest tak zbudowany, że pozwala zniwelować ewentualne zagrożenie związane z prowadzeniem własnej działalności, a to że dzielimy się wypracowaną przez lata wiedzą sprawia, że nawet początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu – mówił Wiadomościom Handlowym Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.
Żabka podbije polską wieś?
Chętni do nawiązania współpracy franczyzowej z Żabką pochodzą nie tylko z miast. Sieć coraz chętniej otwiera swoje placówki w mniejszych miejscowościach. Z 1100 sklepów, które Żabka otworzyła w 2022 roku, 154 znajdują się w miejscach, gdzie wcześniej nie było żadnych punktów sprzedaży tej sieci. Najmniejsza miejscowość, w jakiej do tej pory powstała Żabka, to wieś Boguchwałowice w województwie śląskim. Mieszka tam nieco ponad 700 osób, które od ubiegłego roku mogą kupować w sklepie z płazem w nazwie.
Jak Żabka chce przyciągnąć franczyzobiorców ze wsi?
Żabka podkreśla, że sklep w Boguchwałowicach to nie ostatnie słowo w sprawie franczyzobiorców ze wsi. Sieć wręcz zachęca potencjalnych przedsiębiorców, by otwierali biznesy w mniejszych miejscowościach. Dla osób, które chcą zainwestować w sklep jako franczyzobiorcy Żabki w miasteczkach poniżej 50 tys. mieszkańców, firma przygotowała specjalny pakiet relokacyjny. To dodatkowe wsparcie obejmuje między innymi aspekt finansowy. Żabka zachęca także przedsiębiorców, kusząc ich dodatkowymi pieniędzmi: osoby, które rozpoczną współpracę z siecią do końca kwietnia 2023, otrzymają 10 tys. zł. na start, rozliczanych w formie rabatu zakupowego, przy wkładzie własnym na poziomie 5 tys. zł.
Więcej na temat Żabki i jej franczyzobiorców przeczytasz na portalu Wiadomości Handlowe: Żabka rośnie i rozpycha się na terenach Eurocashu i Specjału. Sieć otwiera sklepy w coraz mniejszych miejscowościach
Zuzanna Ćwiklińska
fot. envato elements