StoryEditorLicytacja domu

Dom Andrzeja Leppera wystawiony na licytację. Jak mieszkał szef Samoobrony?

21.11.2022., 15:16h

Po raz kolejny można było kupić dom należący niegdyś do Andrzeja Leppera. Licytacja nie przebiegła pomyślnie dla syna polityka. Posiadłość nie znalazła nowych nabywców, choć cena została znacząco obniżona. W jakim stylu zostały urządzone wnętrza lidera Samoobrony?

Na licytacji komorniczej można było nabyć dom, zabudowania gospodarcze i działkę w Zielnowie w woj. pomorskim. Majątek należy do Tomasza Leppera, syna tragicznie zmarłego szefa Samoobrony. Potomek znanego polityka popadł w długi, stąd licytacja. Dom (155 m²) wraz z działką (2.700 m²) jest wyceniony na około 600 tysięcy złotych, a cena wywoławcza wynosi 450 tysięcy złotych, a więc można kupić nieruchomość w dobrej cenie. Obora o powierzchni 737 m² została wyceniona na 287 tys. zł, a można ją nabyć za 191 tys. zł. Dom jest oddalony o około cztery kilometry od wybrzeża Bałtyku.

Dlaczego dom Andrzeja Leppera jest licytowany? 

Kłopoty finansowe syna Andrzeja Leppera trwają już 7 lat, mężczyzna ma kłopoty ze spłatą długów, które opiewają na dość wysoką sumę, około 2,5 mln zł. To nie pierwsza licytacja, w 2018 roku, komornik zlicytował maszyny rolnicze: ciągnik oraz 11 ha ziemi.

Jak mieszkał Andrzej Lepper

Stare masywne drewniane meble, bogato rzeźbione krzesła, zabytkowe komody, kredens, rzeźby, obrazy, biały kominek – tradycyjny wystrój domu świadczył o jego zamiłowaniu do tego, co dalekie od nowoczesnego minimalizmu. Lider Samoobrony posiadał także drewniany fotel z napisem "Samoobrona" i z orłem z godła Polski. Dom jest otoczony ogrodem, w którym znajduje się duża altana.

image
Pomysły upominkowe

Najlepsze prezenty na mikołajki dla NIEGO!

Kiedy zmarł Andrzej Lepper?

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 r. Został znaleziony martwy w warszawskim biurze Samoobrony. Śledztwo umorzono w 2012 r. Za powody targnięcia się na swoje życie uważa się depresję, długi i procesy sądowe.

Oprac. Angelika Drygas

Źródło: www.tygodnik-rolniczy.pl

Fot. Paweł Kuroczycki

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
05. marzec 2024 12:04