Już w drugiej połowie stycznia część uczniów uda się na dwutygodniowy odpoczynek. O dacie początku wakacji zimowych decyduje miejsce zamieszkania. Kiedy ferie wypadają w województwie mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, pomorskim i w pozostałych regionach Polski?
Kalendarz ferii zimowych w 2023 roku
W tym roku ferie będą trwały od 16 stycznia do 26 lutego 2023 roku. Oto harmonogram z podziałem na województwa.
Terminy ferii zimowych 2023 dla wszystkich województw:
- 16-29 stycznia 2023: województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
- 23 stycznia - 5 lutego 2023: województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie;
- 30 stycznia - 12 lutego 2023: województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
- 13-26 lutego 2023: województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Ferie zimowe 2023 – gdzie się wybrać?
Zimą w Polsce jest bardzo pięknie. Sporo obiektów agroturystycznych mieszczących się w najpiękniejszych zakątkach naszego kraju oferuje moc atrakcji i świetne warunki lokalowe. Najwięcej osób wybiera rzecz jasna destynacje górskie, aby połączyć odpoczynek z aktywnością na świeżym powietrzu. Dzieci mogą nauczyć się jazdy na nartach, a młodsze maluchy pozjeżdżać na sankach. To także świetna opcja dla dorosłych – przerwa od pracy i aktywny odpoczynek to najlepszy sposób na oderwanie się od problemów dnia codziennego. Są i tacy, którzy kochają zimowe morskie powietrze, długie spacery nad morzem i dopieszczanie ciała w SPA. Modne są także wyjazdy do leśnych chat, które kryją w sobie obietnicę odcięcia się od reszty świata i wyciszenia z dala od zgiełku wielkiego miasta. Sprawdź nasze propozycje wyjazdu do konkretnych miejsc!
Ferie zimowe 2023 rozporządzenia
Terminy ferii są ustalane na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).
Angelika Drygas
Fot. envato elements