StoryEditorPrognoza pogody

Pogoda na Wszystkich Świętych 2023: czy będzie deszczowo?

Pogoda w październiku bywała kapryśna, co w takim razie przyniesie początek listopada? Listopadowe święta zapowiadają się wyjątkowo spokojnie. Czy spokój zakłóci zimno i deszczowa aura?

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych 2023?

1 listopada zapowiada się dość pogodnie. Nie oznacza to jednak, że obędzie się bez deszczu. Przelotnych opadów mogą się spodziewać mieszkańcy wschodu i południowego wschodu Polski. Miejscowe opady mogą się pojawić także na zachodzie

Najchłodniej będzie na północnym zachodzie Polski – ok. 10 st. C. W centrum i na północnym wschodzie – cieplej, termometr wskaże 11 st. C. Maksymalna temperatura na północy kraju osiągnie do 12 st. C.

Na południu cieplej. Ciepłe powietrze przyniesie równie ciepłą temperaturę 13-15 st. C. W rejonie Podkarpacia – do 14 st. C. Dla południowego zachodu przewiduje się wzrost temperatury nawet do 16 st. C. Silny wiatr z zachodu i południowego zachodu może jednak momentami obniżyć odczuwalną temperaturę. 

Pogoda na Dzień Zaduszny - 2 listopada 2023

Prognoza pogody na 2 listopada nie jest zadowalająca. Zapowiada się ochłodzenie głównie we wschodnich rejonach, gdzie temperatura może osiągnąć tylko 7 st. C. Mimo chwilowych przejaśnień, w kraju występować będą opady – zarówno na wschodzie, jak i reszcie regionów. Silny wiatr idący z zachodu dodatkowo ochłodzi temperaturę i powietrze. We wschodniej części kraju będzie przeważać temperatura od ok. 8-11 st. C. W rejonie Suwalszczyzny maksymalna temperatura osiągnie nie więcej niż 9 st. C. W centrum i na zachodzie kraju – cieplej: termometry wskażą 10-11 st. C. Najcieplej będzie jednak na Podkarpaciu – do 12 st. C.

 

Oprac. Patrycja Lisowska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 15:19