Firma AleBrowar rewolucjonizuje polski rynek piwny
Od około 10 lat w Polsce można śledzić piwną rewolucję. Powstało wiele małych browarów, które specjalizują się w piwach kraftowych. Po ich produkty sięgają już nie tylko znawcy, ale także zwykli konsumenci. Jednym z takich browarów, które rewolucjonizują polską branżę piwną, jest AleBrowar, istniejący od 2012 roku. Marka z pewnością jest znana miłośnikom napojów procentowych, bo ma na koncie około 200 piw uwarzonych w różnorodnych stylach. Najnowszym produktem, który wyszedł spod skrzydeł AleBrowaru, jest piwo Hooded Black Barley Pils, będące zarazem pierwszym piwem marki-córki, AleBrowar Organic.
Czym jest czarny jęczmeń kapturkowy?
Tym, co wyróżnia piwo Hooded Black Barley Pils, jest przede wszystkim jego skład. Powstaje ono bowiem na bazie czarnego jęczmienia kapturkowego. Tę pradawną odmianę odtworzyli naukowcy z Politechniki Bydgoskiej pod kierownictwem prof. Małgorzaty Szczepanek.
- Jęczmień należy do gatunków najwcześniej udomowionych przez człowieka. We współcześnie uprawianych odmianach jęczmienia składniki odżywcze powoli zanikają bądź są w małych stężeniach. Z kolei starożytne odmiany, uprawiane dodatkowo metodą ekologiczną, mają tych składników ogromną ilość. Przekłada się to na unikalne właściwości warzonego na bazie słodu z czarnego jęczmienia piwa - wyjaśnia Arkadiusz Wenta, współzałożyciel AleBrowaru.
Hooded Black Barley Pils: co wyróżnia nowe piwo AleBrowaru?
Nowe piwo marki AleBrowar z pewnością zainteresuje klientów swoim nietypowym składem. Warto jednak zwrócić na nie uwagę również z innych względów. Przede wszystkim, jest to pierwsze ekologiczne piwo w portfolio marki. Otwiera linię AleBrowar Organic. Piwo Hooded Black Barley Pils jest niepasteryzowane i niefiltrowane, wyróżnia je czysty profil smakowy. Jest gładkie, słodowe, z nutą szlachetnych chmieli, z lekko ciemniejszą barwą pochodzącą od ciemnego ziarna.
AleBrowar stawia na ekologię
Marka AleBrowar Organic sygnalizuje kierunek, w którym AleBrowar chce się rozwijać. Chodzi przede wszystkim o odpowiadanie na potrzeby rynku, na którym wzrasta zainteresowanie produktami ekologicznymi.
- Piwa ekologiczne to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie coraz bardziej świadomych klientów. Będziemy warzyć piwa na bazie pradawnych odmian zbóż, chmielu i drożdży dbając o to, by składniki podlegały ścisłej kontroli i były wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń pestycydami czy herbicydami. Moim celem jest produkcja piwa o wyjątkowych wartościach odżywczych i sensorycznych. Poza unikalnym smakiem, wyróżnikiem naszych piw ekologicznych będą witaminy, białka, sole mineralne, fitosterole i polifenole pozyskane ze słodu czy ksantohumol – antyoksydant pozyskiwany z chmielu, o potencjale antyoksydacyjnym kilkakrotnie silniejszym od witaminy C - mówi Arkadiusz Wenta, który był pomysłodawcą marki organicznej.
Wśród produktów, oferowanych przez AleBrowar Organic, klienci będą mogli znaleźć także napoje bezalkoholowe: kilka rodzajów kombuchy oraz lemoniady chmielowe w różnych smakach. Będzie można kupić je w specjalistycznych hurtowniach i sklepach zajmujących się sprzedażą produktów z certyfikatem ekologicznym.
oprac. na podstawie materiałów prasowych AleBrowar
Zuzanna Ćwiklińska
zdjęcie główne: envato elements, zdjęcie poglądowe: AleBrowar/materiały prasowe