StoryEditorZakup węgla

Promocja na zakup węgla w sklepie PGG wciąż trwa, ale są problemy. Jakie?

Po tym, jak rok 2022 upłynął pod znakiem kryzysu węglowego, PGG wciąż oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje na zakup opału na zimę. Okazuje się jednak, że zakupy wcale nie są tak płynne i bezproblemowe, jak chciałaby tego spółka. Co się dzieje?

Czy węgiel w sklepie PGG jest dostępny? 

Gdy w 2022 roku nastąpił kryzys węglowy, sklep internetowy PGG był jednym z niewielu miejsc, w których dawało się kupić ten surowiec w stosunkowo dobrej cenie, choć trzeba było mieć sporo szczęścia. Obecnie sytuacja na rynku wygląda o wiele lepiej. W lecie 2023 klienci skarżyli się, że niektórych typów opału brakuje w witrynie PGG, jednak na początku września znów pojawiły się długo wyczekiwane ekogroszek i ekomiał. Dostępne są także inne rodzaje węgla. 

Jakie są ceny węgla w sklepie PGG? 

Portal money.pl informuje, że wraz z początkiem września ceny węgla w sklepie PGG wzrosły średnio o 100 zł za tonę. Przedstawiają się następująco: 

 • Pieklorz Ekogroszek - 1500 zł/tona, 
 • Retopal Ekogroszek - Piast - 1500 zł/tona, 
 • Greenpal Ekomiał - 1125 zł/tona, 
 • Kostka Marcel - 1200 zł/tona, 
 • Orzech Marcel - 1200 zł/tona, 
 • Kostka Ziemowit - 1270 zł/tona, 
 • Orzech Ziemowit - 1200 zł/ tona, 
 • Kostka Piast - 1370 zł/tona, 
 • Kostka Sośnica - 1370 zł/tona, 
 • Orzech Sośnica - 1200 zł/tona, 
 • Orzech Jankowice - 1200 zł/tona, 
 • Orzech Rydułtowy - 1200 zł/tona. 

PGG ma promocję dla swoich klientów 

Po tym, jak sytuacja na rynku węgla ustabilizowała się w 2023 roku, PGG szukała sposobów, by klienci nadal robili zakupy w sklepie spółki. W efekcie proponowali konsumentom liczne promocje, w których można było nabyć węgiel w atrakcyjnej cenie. Obecnie także trwa promocja w sklepie PGG. 

“Obserwujemy, że zainteresowanie zakupem węgla nie słabnie, dlatego, aby umożliwić naszym klientom swobodne zaplanowanie zakupów na sezon zimowy, od czwartku 7 września wprowadzamy możliwość odbioru kupionego w sklepie PGG S.A. węgla do 60 dni” - zakomunikowała spółka na swojej stronie internetowej. 

Jakie są problemy z węglem z PGG? 

Okazuje się jednak, że oferta PGG może być niewystarczająca, by klienci nadal chcieli tam kupować. Pojawia się coraz więcej głosów od niezadowolonych konsumentów, którzy skorzystali z promocji na darmowy transport z kopalni do składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla (KDW). Część z nich wciąż czeka na dostawę, mimo że zamówienie złożyła nawet 1,5 miesiąca temu! Klienci sklepu PGG skarżą się na facebookowym profilu spółki, że w niektórych regionach Kwalifikowani Dostawcy Węgla są niedostępni, a to właściwie uniemożliwia odbiór zamówionego towaru.  Inni co prawda deklarują, że odebrali już swój węgiel, ale musieli długo na niego czekać. 

Ile węgla sprzedała PGG? 

PGG poinformowała, że od początku 2023 roku sprzedała w swoim sklepie internetowym około 850 tys. ton węgla. Tegoroczny obrót może być jednak mniejszy niż ten z ubiegłego roku. Kryzys węglowy został zażegnany, klienci nie są więc skorzy do robienia zapasów. Co więcej, część z nich wciąż dysponuje węglem zakupionym w ubiegłym roku.

 

źródło: money.pl, PGG

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 21:39