StoryEditorKradzieże w sklepach

Wędlina towarem luksusowym? Sieć sklepów zakłada zabezpieczenia antykradzieżowe na szynkę

W 2022 roku można było przeczytać o kradzieżach masła, rok później przyszedł czas na kradzież… szynki! Tym razem ofiarą kradzieży padła sieć sklepów Topaz. Częstotliwość tego typu przestępstw zmusiła pracowników do oklejania etykiet wędlin zabezpieczeniami antykradzieżowymi. Czy wędlina staje się towarem luksusowym?

Okazuje się, że obecnie w świecie handlu kradzieże wędlin są na porządku dziennym. Wzrost cen produktów sklepowych skłania klientów do drobnych wykroczeń, co naraża właścicieli na dodatkowe koszty. Są zmuszeni zaopatrzyć narażony na kradzież asortyment w coraz to efektywniejsze zabezpieczenia.

Sieć sklepów zmuszona do zabezpieczania wędlin

Sklepy Topaz próbują powstrzymać potencjalnych złodziei od kradzieży wędlin z pod lady. Ukrywają etykiety antykradzieżowe pod naklejkami zawierającymi informacje dotyczące rodzaju produktu, wagi i ceny, jakie zamieszcza się na produktach sprzedawanych na stoiskach mięsnych.

Czy zabezpieczenia antykradzieżowe na szynce działają?

Topaz zdecydował się na etykiety, które dezaktywować można jedynie przy kasie – podczas skanowania zakupów przez pracownika. Są to etykiety akustomagnetyczne. Poza branżą spożywczą stosuje się je głównie do zabezpieczania leków i kosmetyków.

Do podobnego przedsięwzięcia zmuszony był Kaufland. W tym sklepie także zdarzały się nagminne kradzieże wędlin. Wcześniej za cel obrano masło. Wtedy serię kradzieży również wywołała zmiana cen. Kostka masła kosztowała od 8 złotych wzwyż. Kaufland korzystał jednak z zupełnie innych zabezpieczeń – płaskich, białych naklejek działających na częstotliwościach fal radiowych RF.

Liczba kradzieży w sklepach rośnie

Dane zebrane przez „Rzeczpospolitą” wskazują, że liczba wykroczeń i przestępstw, do jakich należą kradzieże, rośnie. Zgodnie ze statystykami kradzieży uzyskanymi od Komendy Głównej Policji, w I półroczu 2023 roku – odsetek kradzieży w skali rocznej wzrósł o 40 proc. Policyjne statystyki odnotowują prawie 24 tys. takich przypadków.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl

Patrycja Lisowska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
05. marzec 2024 12:04