StoryEditorPILNE!

Wybuch we wsi pod Hrubieszowem! Nieoficjalnie to przez rosyjskie rakiety

15.11.2022., 20:00h

We wsi Przewodów (woj. lubelskie) doszło do wybuchu w punkcie skupu zbóż. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby - pracownicy suszarni. Jak podaje agencja Associated Press, za wybuch odpowiadają rosyjskie pociski. Czekamy na oficjalne stanowisko polskich władz.

Przy granicy z Ukrainą doszło do wybuchu w polskiej wsi. Zginęły dwie osoby

We wtorek 15 listopada 2022 roki przed godziną 16.00 we wsi  Przewodów pod Hrubieszowem (woj. lubelskie), około 7 km od granicy polsko-ukraińskiej doszło do wybuchu. Do eksplozji doszło w w punkcie skupu zboża. Jak podają świadkowie, huk wybuchu był słyszany w promieniu kilku kilometrów. Niestety, w wyniku wybuchu zginęły dwie osoby - pracownicy suszarni zbóż.

Z nieoficjalnych informacji agencji Associated Press, wynika, że wybuch mógł nastąpić przez pociski wystrzelone przez rosyjskie wojska. Jest to o tyle prawdodobne, że przez cały dzień Rosja dokonała zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę.

Pilne spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

- W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych - przekazał Piotr Mueller, rzecznik rządu.

- Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują - powiedział rzecznik rządu.

Michał Czubak

Fot. Nexta

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 03:01