StoryEditorGroźny wypadek

Koza wpadła do studni – czy uratowano bezbronne zwierzę?

11.09.2023., 14:00h
Nie tylko dzieci muszą szczególnie uważać na niebezpieczne „niespodzianki”, które czyhają na terenie gospodarstwa. Okazuje się, że również zwierzęta mogą paść ofiarą rozmaitych konstrukcji. Pod koniec sierpnia do suchej studni wpadła koza. Czy udało się ją uratować?

Zdarzenie miało miejsce 27 sierpnia 2023 roku o godzinie 16:37. Na ratunek zwierzakowi pospieszyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Wypadek zapowiadał się groźnie – koza wpadła do suchej studni, która miała 20 metrów głębokości.

Strażacy ratują kozę

W akcji ratowniczej wzięły udział zastępy z JRG Wadowice oraz OSP Barwałd. Niestety, po przyjeździe na miejsce zdarzenia podjęto decyzję o posiłkowaniu się doświadczeniem i sprzętem specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego. Do czasu przyjazdu zastępu SGRW z JRG nr 3 w Krakowie strażacy zabezpieczyli teren oraz przeprowadzili rzetelną analizę warunków panujących w studni. Chodziło o to, aby ustalić, czy znajdują się w niej niebezpiecznie dla zdrowia i życia kozy substancje. Ratownicy spuścili na dno butlę ze sprężonym powietrzem, aby zapewnić zwierzęciu odpowiednią dawkę tlenu w powietrzu.

image

Koza w studni 

FOTO: Mł. Bryg. Bartłomiej Kowalski – Gov.pl

Ratowanie kozy – potrzebny był specjalistyczny sprzęt

SGRW użyli zaawansowanych technik alpinistycznych, aby wydobyć kozę ze studni. Opuszczono ratownika, który wciągnął zwierzę na powierzchnię. Koza nie ucierpiała w wypadku, znaleziono ją w dobrej kondycji. Natychmiast została przekazana właścicielowi, który przewiózł ją do weterynarza.

image
Konfiskata aut

Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę! Konfiskata aut pijanym kierowcom niebawem stanie się faktem

Źródło:gov.pl

Zdjęcia: mł. bryg. Bartłomiej Kowalski – gov.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:16