StoryEditorPolicja

25- i 20-latek terroryzowali wieś pod. Iławą. "W które kolano mam strzelić?"

07.01.2023., 17:00h

Dwaj młodzi mężczyźni spod Iławy (woj. warmińsko-mazurskie), którzy jednocześnie są członkami tej samej rodziny, wpadli na pomysł terroryzowania mieszkańców jednej z wsi.

Iława. Młodociani „terroryści”. Grozili postrzałem i rozjechaniem

20- oraz 25-latek jeździli po okolicznych wsiach w okolicy Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) i terroryzowali mieszkańców. Podjechali na przystanek autobusowy, gdzie siedział mężczyzna zgłaszający sprawę na policję. - Zgłaszający powiedział, że kiedy siedział ze znajomymi na przystanku autobusowym, podjechał do nich samochód i jeden z mężczyzn z tego samochodu zaczął grozić pobiciem, a drugi rozjechaniem autem – przekazuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

To nie był pierwszy występek młodocianych wiejskich „terrorystów”. Wcześniej grozili postrzałem nieletniej.

- Trzymając w dłoni broń, sprawca zapytał się, w które kolano ma strzelić, po czym pokrzywdzona usłyszała huk wystrzału. Na szczęście nikomu nic się nie stało – dodaje policjantka.

Sprawcy zatrzymani i z prokuratorskimi zarzutami

Policjanci zatrzymali mężczyzn. Znaleziono u nich również wiatrówkę, z której jeden z nich miał strzelać do małoletniej. Mężczyznom przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych; prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Michał Czubak

Fot. ilustrujące/arch. policja.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 18:15