StoryEditorPolicja

27-latek ukradł z gospodarstwa drewno warte aż 25 tys. złotych

08.02.2023., 18:10h
27-latek niejako został zmuszony do tego, by z lasu kraść drzewo. Jak tłumaczył, wysokie ceny węgla i problemy z jego dostępnością sprawiły, że uciekł się do przestępstwa.

27-latek kradł drzewo z lasu

Jaworscy (woj. dolnośląskie) policjanci w ostatnim czasie zatrzymali 27-latka, który usłyszał zarzuty wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Nielegalną wycinkę prowadził na taką skalę, że szkody zostały wyliczone na 25 tys. zł.

Do kradzieży drzewa dochodziło w styczniu. Złodziej „polował” na jesiony, które wycinał, a następnie ciął na mniejsze kawałki i takie przewoził do swojego miejsca zamieszkania, gdzie odpowiednio przygotowane sprzedawał w sieci.

Drzewo było, ale dokumentów na nie brakło

Kryminalni dotarli do złodzieja i na jego posesji znaleźli samochód, który wypełniony był drzewem. 27-latek nie potrafił okazać się dokumentem potwierdzającym zakup drzewa. Po przewiezieniu go do komendy przyznał się, że w nocy wielokrotnie przyjeżdżał swoim busem na teren gospodarstwa w miejscowości Godziszowa, gdzie wycinał drzewa, które następnie przywoził na teren swojej posesji i tam rąbał na kawałki.

Złodziej chciał wykorzystać sytuację, że na rynku jest problem z opałem, a ten jak jest to jest w wysokiej cenie. Zwyczajnie tłumaczył, że chciał sobie dorobić.

Teraz trafi przed sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Michał Czubak

Fot. KPP w Jaworze

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 07:43