StoryEditorZuchwała kradzież!

29-latek z wielkopolskiej wsi ukradł 26 ton węgla... Seicento

Każdy, kto miał okazję podróżować np. legendarnym małym fiatem ma świadomość tego, że niewielkie auta kryją w sobie ogromny potencjał. Ten potencjał wykorzystał pewien mieszkaniec Wielkopolski, choć niestety nie w szczytnym celu. Jak udało mu się ukraść ponad 20 ton węgla Seicento?!

Gdzie doszło do zuchwałej kradzieży węgla? 

Z zuchwałym złodziejem węgla, który poruszał się Seicento, musieli zmagać się policjanci z posterunku w Trzcinicy z siedzibą w Laskach. Do kradzieży dochodziło z kolei na terenie prywatnej firmy, zlokalizowanej w gminie Rychtal. Złodzieja zatrzymano we wsi Szymonkowo. Wiadomo, że pochodzi z terenu gminy Wołczyn

Kradł węgiel Seicento. Jak to się udało? 

Kradzież 26 ton węgla, a właściwie ekogroszku, za pomocą samochodu Fiat Seicento, wydaje się niemożliwa. Zuchwały złodziej z Wielkopolski udowodnił jednak, że jest inaczej. Jego sekretem było rozłożenie kradzieży w czasie: wywoził węgiel z terenu prywatnej firmy przez blisko rok! Policja prowadziła działania, które zakończyły się sukcesem 1 marca. Złapany złodziej przyznał się do winy. 

Ile był warty skradziony węgiel? 

W ubiegłym roku węgiel w pełni zasłużył sobie na nazwę “czarne złoto” - wszystko ze względu na to, że mógł cenowo konkurować ze szlachetnym kruszcem. Wartość mienia, skradzionego przez 29-latka z Wielkopolski, jest zatem całkiem pokaźna. Oszacowano ją na poziomie 63 tysięcy złotych. W trakcie postępowania udało się odzyskać 17 ton ekogroszku o łącznej wartości 41 tys. zł. 

Jaka kara grozi złodziejowi? 

Odzyskany przez policję węgiel wrócił do prawowitego właściciela. Jednak złodziej nie uniknie kary. 29-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie. W śledztwie przyznał się do kradzieży. Jak informuje policja, po usłyszeniu odpowiednich zarzutów złodziejowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

image
FOTO: Kpp Kępno
image
FOTO: Kpp Kępno

Zuzanna Ćwiklińska

fot. KPP Kępno

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 14:45